موج
کدخبر : ۳۰۹۵۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309551

امیر حاتمی:

وزیر دفاع گفت: بسیج با رویکرد نظامی و کمک به امنیت کشور وارد صحنه شد اما در ادامه رویکردهای دیگر بسیج نیز همسو با آمادگی رزمی رشد و این نهال ارزشمند تبدیل به شجره طیبه ای شد که خیر و برکات فراوانی را برای جموری اسلامی به ارمغان آورد.

به گزارش خبرگزاری موج،  امیر حاتمی ، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دومین نشست تخصصی جهادگران علمی بسیج که به میزبانی موسسه تحقیقات و نوآوری دفاعی و با حضور بسیجیان نخبه وزارت دفاع در سالن امام علی(ع) برگزار شد، با اشاره به نقش ارزشمند بسیج در طول دوران دفاع مقدس گفت: بسیج به علت حضور موثر در دوران دفاع مقدس و  حماسه آفرینی هایش در آن زمان بیشتر با رویکرد نظامی شناخته شده است.

وی با بیان اینکه در همه اقشار و سازمان ها و در همه روستاها و شهرها نقش بسیج در حوزه سازندگی، کمک به محرومان، اشتغال زایی و کارآفرینی پررنگ بوده است، گفت: بسیج با رویکرد نظامی و کمک به امنیت کشور وارد صحنه شد اما در ادامه رویکردهای دیگر بسیج نیز همسو با آمادگی رزمی رشد و این نهال ارزشمند تبدیل به شجره طیبه ای شد که خیر و برکات فراوانی را برای جموری اسلامی به ارمغان آورد.

حاتمی ادامه داد: تشبیه بسیج توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی به  شجره طیّبه و درخت پاک به سبب آثار آنان در مناطق محروم و حمایت از مستضعفان کشور و جهان است، زیرا در کارنامه 40 سال انقلاب اسلامی اوصافی مانند رشد صعودی، پرمیوه بودن، سایه داری و پایداری در بسیج چشم نوازی می‌کند.

وزیر دفاع با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت بسیجی، وزارت دفاع ایده‌های خوبی در زمینه تقویت بنیه دفاعی کشور از قوه به فعل درآمده است، گفت: امروز ظرفیت بالای نخبگان بسیجی وزارت دفاع بعنوان مراکز جوشان تفکر و اندیشه ورزی در خدمت حل مسائل ضروری ایران اسلامی است.

وی تصریح کرد: بسیج یک مجموعه بزرگ با ابعاد و جنبه های مختلف است و ما در وزارت دفاع به دنبال تقویت بیشتر کارکردهای بسیج در حوزه علمی هستیم.

امیر حاتمی روشنگری و بصیرت را یکی از مولفه های منحصر به فرد بسیج عنوان کرد و گفت: این بصیرت ناشی از حرکت بسیج در مسیر ولایت فقیه و فرماندهی معظم کل قوا حاصل شده است.

وزیر دفاع به نقل از فرمایش گهربار بنیانگذار کبیر انقلاب که فرمودند «اگر بر کشوری ندای دلنشین تفکر بسیجی طنین اندازد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد شد و الا هر لحظه باید منتظر حادثه باشیم»، تأکید کرد: حفظ و ارتقا قدرت بازدارندگی خود را با تفکر بسیجی در همه راهبردها و سیاست ها به دست آوردیم و با این تفکر قدرت آفرین در برابر زورگویی و قلدرمآبی های نظام سلطه ایستادگی کردیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها