موج

همتی در حاشیه جلسه هیات دولت:

رئیس کل بانک مرکزی گفت: توانایی بانک مرکزی را دست کم نگیرند، بانک مرکزی هر وقت اراده کند، می‌تواند در بازار حضور داشته باشد و در عرضه و تقاضا نقش داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیات دولت خطاب به مردم و دلالان، اظهار کرد: توانایی بانک مرکزی را دست کم نگیرند، بانک مرکزی هر وقت اراده کند، می‌تواند در بازار حضور داشته باشد و در عرضه و تقاضا نقش داشته باشد.

او افزود: من همیشه گفتم که مردم دارایی‌هایشان در منزل را به ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند، زیرا نوسانات قیمت در طول یک روز بسیار زیاد است، خواهش من این است که این دسته از مسائل را جدی بگیرید، همچنین مجدد تکرار می‌ کنم که بانک مرکزی در بازار حضور محکمی دارد.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: بعضی از دوستان مسائلی همچون تورم، پیش‌بینی و انتظارات را در فضای مجازی مطرح می‌کنند که این‌ها تأثیری در توانایی ما ندارد؛ بنابراین من فکر می‌کنم که به زودی ثبات لازم در بازار ارز ایجاد شود.

* بازار متشکل ارزی اکنون در مرحله آزمون قرار دارد

همتی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی اکنون در مرحله آزمون قرار دارد، گفت: نگران تشکیل این بازار نباشید که به زودی کارهایش انجام می‌شود، ولی نمی‌توانم زمان مشخصی را برای این موضوع مطرح کنم، اما تا پیش از پایان امسال تشکیل می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی درباره نظارت بانک مرکزی بر سایت‌های قماربازی و استفاده آنها از درگاه‌های بانکی تصریح کرد: پرونده‌های زیادی در دادسرا درباره فیشینگ تشکیل شده و تقریبا در روز ۴۰۰ تا ۵۰۰ پرونده در این باره ایجاد می‌شود.

* قمار و فیشینگ را محدودتر می‌ کنیم

همتی تأکید کرد: ما برنامه‌ریزی‌های خیلی قوی و جدی در معاونت فناوری بانک مرکزی داریم. هم قمار و هم فیشینگ را به تدریج به سمتی می‌بریم که محدودتر و بسته‌تر شوند. این نوع فناوری‌ها و سیستم‌ها در همه جای دنیا هک می‌شود و مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد که ما تلاش داریم درصد آن را به حداقل برسانیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها