موج
کدخبر : ۲۸۹۰۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-289049

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: متاسفانه برخی از اظهارات مسوولان درباره کنترل تورم و کاهش گرانی ها، با اعصاب مردم بازی می کند.

ولی الله نانواکناری در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: متاسفانه سال گذشته شاهد بودیم که ناگهان نرخ دلار به صورت لجام گسیخته ای افزایش یافت و حتی اعداد و ارقام 18 و 19 هزار تومانی نیز در معاملات مطرح شد.

وی افزود: بلافاصله و حتی می توان گفت که چند ساعت بعد از هر افزایش نرخ دلار، قیمت محصولات نیز افزایش می یافت و فشار اقتصادی بسیار زیادی این وضعیت به مردم وارد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: کار به جایی رسید که عده ای سودجو محصولات خود را به این امید که با قیمت بیشتر به مردم تحمیل کنند احتکار کرده و هیچ کس هم نبود که به این وضعیت رسیدگی کند. حتی برخی خودروسازها به بهانه اینکه قطعه ندارند، صدها هزار تعهد خود را به مشتریان انجام ندادند.

نانواکناری گفت: گرانی ها محدود به افزایش قیمت دلار و طلا و مسکن و خودرو نبود و مردم حتی برای تامین سیب زمینی و پیاز و گوجه فرنگی نیز با مشکل روبرو بودند.

وی بیان داشت: هر وقت از مسوولان می پرسیدیم که چرا وضعیت به این شکل پیش می رود، مشکل را به گردن تحریم ها می انداختند. حتی وقتی می گفتیم گران شدن سیب زمینی که ربطی به تحریم ندارد، پای سیل و زلزله را به میان می کشیدند!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در این شرایط، دشمنان ایران اسلامی به ویژه آمریکا، صهیونیست ها و برخی از کشورهای به ظاهر اسلامی منطقه نیز برای ضربه زدن به منافع ملت ایران به میدان آمدند. به همین دلیل مردم ما صبورانه مشکلات را تحمل کرده و می کنند.

نانواکناری ادامه داد: وقتی مردم برای حفظ اسلام و انقلاب و نظام مشکلات را تحمل می کنند، انتظار این است که مسوولان از همه توان خود برای خدمت به مردم استفاده کنند. اما متاسفانه مشاهده می کنیم که برخی از اظهارات مسوولان با اعصاب مردم بازی می کند.

وی افزود: به عنوان نمونه در شرایطی که قیمت مسکن سر به فلک کشیده و بسیاری از کارمندان و کارگران توان پرداخت اجاره بهای منزل خود را ندارند، ناگهان عده ای می گویند بازار مسکن تحت کنترل است و وضعیت خوبی را شاهد هستیم! یا مسوول دیگری از افت شدید قیمت محصولات کشاورزی سخن می گوید!

نانواکناری در پایان تاکید کرد: مسوولان باید مراقب باشند که اظهارات آنها موجب ناامیدی و یاس مردم نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    سرور گرامی برخی مسعولان نه؛همه مسعولان رو اعصاب مردمند.متاسفانه گاهی حرفهایی می زنند که دور از عقل سلیم است.

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها