موج
کدخبر : ۲۸۷۳۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-287332

معاون سیاسی وزیر کشور در گفتگو با موج مطرح کرد؛

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: پیش بینی ها این است که در انتخابات امسال میزان مشارکت نامزدهای جوان و زنان افزایش خواهد داشت.

جمال عرف در حاشیه برگزاری گردهمایی همایش سه روزه استانداران و فرمانداران با مدیران عالی رتبه کشور، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری موج در پاسخ به این پرسش که باید چه اقداماتی انجام شود تا امسال شاهد برگزاری انتخاباتی حداکثری باشیم، گفت: ما باید تحقق دو کلید واژه را در دستور کار قرار دهیم. نخست افزایش انسجام ملی و سپس افزایش کارآمدی مدیران.

وی افزود: باید در جهت تقویت انسجام ملی گام های بلندی برداریم. به ویژه انسجام در بدنه مدیریتی کشور. اگر مردم شاهد انسجام و همراهی در بدنه مدیریتی کشور باشند، اعتماد آنها افزایش می یابد.

رییس ستاد انتخابات تصریح کرد: در حوزه افزایش کارآمدی نیز مدیران باید تلاش های ویژه ای را در دستور کار قرار دهند. لازم نیست حتما کارهای بزرگی در کشور انجام دهیم. اگر مدیران در شهرها و شهرستان ها، در جهت رفع نیازهای مردم تلاش کرده و در عرصه کارهای خرد نشان دهند که دولت می خواهد مسائل و مشکلات را حل و فصل کند، به طور قطع اعتماد مردم نیز افزایش می یابد.

نباید بهانه به دست دشمنان و بدخواهان بدهیم

عرف گفت: افزایش اعتماد مردم، منجر به افزایش انگیزه آنها شده و در سایه افزایش اعتماد عمومی و انگیزه مردم، به فضل الهی می توانیم انتخاباتی سالم، حداکثری، مشارکتی و امنی را شاهد باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که برای خنثی سازی توطئه دشمنان باید چه اقداماتی را در دستور کار قرار دهیم؟ گفت: در مرحله اول نباید بهانه به دست دشمنان بدهیم. رسانه های ضد انقلاب و بیگانه و دشمنان در فضای مجازی بهانه ها را از داخل بدست می آورند. اگر به این مطالب دقت کنیم می بینیم که خودشان چیزی تولید نمی کنند، بلکه اشتباهات ما را بزرگ نمایی می کنند. لذا در مرحله نخست نباید بهانه به دست آنها بدهیم.

معاون سیاسی وزیر کشور بیان داشت: در گام بعدی باید اقدامات فعالانه در راستای روشنگری و اطلاع رسانی صحیح از تلاش های دولت و همه دستگاه ها برای رفع نیازهای جامعه را اولویت قرار دهیم. اگر مردم بدانند که مسوولان برای رفع مشکلات کشور در تلاش هستند، به اخبار کذب رسانه های بیگانه توجهی نمی کنند.

شاهد انتخاباتی حداکثری و مشارکتی خواهیم بود

عرف درباره پیش بینی خود از انتخابات پیش روی نیز گفت: برداشتم این است که در فضای فعلی و هم اکنون که چند ماه تا برگزاری انتخابات باقی مانده است، گروه ها و احزاب سیاسی در حال ارزیابی هستند و در نهایت همه وارد انتخابات خواهند شد.

وی اظهار داشت: تصور می کنم که امسال با یک گرایش به سمت جوانان در عرصه ثبت نام نامزدها و انتخاب مردم روبرو خواهیم بود. ضمن اینکه برآوردها نشان می دهد که تعداد زنان ثبت نام کننده در انتخابات نسبت به گذشته بیشتر خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات وزارت کشور افزود: در حوزه میزان مشارکت نیز تجربه گذشته نشان می دهد که میانگین مشارکت مردم در 10 دوره انتخابات مجلس حدود شصت و نیم درصد بوده است. میزان مشارکت در دوره دهم شصت و یک درصد بود. رسیدن به این عدد در انتخابات پیش روی دور از دسترس نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    سلام به نظرمن نماینده مجلس باید حقوق خوانده باشه .تا بتونه قانون خوب را در مجلس طرح وتصویب کنه.کسی که از قانون سر در نمی یاره بلایی سر مجلس میاره که عده ای از نمایندگان ادوار گذشته آوردند.مهندس دکتر و...به کار مجلس نمی یاد .فقط قانون خوانده تمام

    • نماینده مجلس بیشتر بجای خودن باید کار کرده باشه صرف اینکه حقوق خونده یا دکتر یا مهندسه نیست باید دید ایا بینش درست داره یا نه که بتونه نظر کارشناسی داشته باشه بدور از ساسی کاری

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها