موج
کدخبر : ۲۸۵۵۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-285558

یک تحلیلگر مسائل امنیتی:

یک تحلیلگر مسائل امنیتی گفت: جریان نفوذ در سال های اخیر بر روی سبک زندگی مسوولان غربگرا متمرکز شده است.

حسین الله کرم در گفتگو با خبرنگار حوزه سیاسی خبرگزاری موج، اظهار داشت: نفوذ یک پروژه امنیتی است که از طرف مخالفین هر کشور برای ضربه زدن و حتی براندازی نظام سیاسی مخالف خود صورت می گیرد. طی 40 سال اخیر شاهد بودیم که معاندان جمهوری اسلامی ایران، توطئه های بسیاری را بر پایه جریان نفوذ طراحی و علیه کشورمان عملیاتی کردند.

وی افزود: با توجه به وجود منافقین، سلطنت طلب ها و برخی گروه های غربگرا در داخل که همواره چشم امیدشان به کشورهای زورگوی غربی است، زمینه نفوذ دشمن در داخل ایران تسهیل شده است.

این تحلیلگر مسائل امنیتی تصریح کرد: لذا از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با توطئه نفوذ روبرو بوده ایم. از نمونه های مشهور و مهم نفوذی ها در داخل کشور فردی به نام کلاهی است. منافق و معاندی که شهید بهشتی را در جلسه حزب جمهوری اسلامی به همراه 72 نفر از یاران ایشان به شهادت رساند.

الله کرم گفت: همچنین فردی به نام کشمیری را هم در تاریخ جریان نفوذ کشورمان می بینیم که عامل ترور شهیدان رجایی و باهنر در جلسه هیات دولت شد.

وی بیان داشت: تنها این دو نمونه نشان می دهد که جریان نفوذ در کشور تا چه سطوح بالایی رخنه کرده بودند و حتی می توانستند در جلسات هیات دولت شرکت کنند. اگر نبود توانمندی امنیتی و اطلاعاتی و دفاعی کشورمان، به طور قطع معاندان به اهداف شوم خود دست پیدا می کردند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: در سال های اخیر نیز شاهد نفوذ در سایت های هسته ای و موشکی کشورمان از سوی جریان نفوذ بودیم. ضمن اینکه همین جریان در مذاکرات هسته ای نیز مشاهده شد.

الله کرم گفت: در هر جایی که جوانان ایران اسلامی با هدایت های مدبرانه ولایت موفق بوده و توانمندی های خود را به اثبات رساندند، دشمنان تلاش کردند تا با نفوذ در آن نقطه، مانع از توسعه و پیشرفت ایران اسلامی شوند.

قادر هستیم تلاویو را با خاک یکسان کنیم

وی افزود: البته به فضل الهی این توطئه ها تاکنون موفق نبوده است. وقتی ما قادر هستیم که تلاویو را با موشک های خود با خاک یکسان کنیم، با انصارالله می توانیم معادلات منطقه ای را تغییر دهیم، با موشک های زمین به هوا می توانیم پیشرفته ترین پهپادهای آمریکایی را سرنگون کرده و انتقام شلیک به هواپیمای مسافربری خود را در دوران دفاع مقدس بگیریم، بنابراین می توانیم قاطعانه بگوییم که عملیات های نفوذ دشمن طی 40 سال اخیر موفق نبوده است.

این تحلیگر مسائل سیاسی تصریح کرد: دشمنان تلاش زیادی کردند تا مانع از توسعه توانمندی موشکی ایران شوند، اما امروز ایران یکی از قدرتمندترین کشورها در این حوزه است. در حوزه های هسته ای، موشکی، تولید پهپادهای بومی و تکنولوژی های پیشرفته به ویژه نانوتکنولوژی پیشرفت های چشم گیری داشته ایم که در تمام این سال ها تحت رصد جریان نفوذ به طور مداوم قرار داشتند.

الله کرم گفت: علیرغم اینکه بستر نفوذ در کشور به دلیل حضور گروه های معاند در جامعه ما فراهم بود، اما نفوذی ها نتوانستند موفق باشند و نشانه آن توسعه و پیشرفتی است که در حوزه های مختلف داشته ایم.

وی تاکید کرد: البته در دستیابی به این موفقیت ها، نمی توان منکر رشادت های جوانان مومن و ولایی و مدیریت انقلابی در حوزه های خاصی چون حوزه های نظامی و امنیتی بود. این جوانان با رشادت ها و شهادت های خود، عامل اصلی پیشرفت ها بوده اند.

راهبرد نفوذی ها تغییر کرده است

این تحلیلگر مسائل امنیتی و سیاسی در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه تهدیدهای مطرح شده در حوزه نفوذ به ارکان مدیریتی و تصمیم گیری کشور تا چه اندازه جدی است؟ گفت: پس از ناکامی دشمنان در ضربه زدن به توانمندی های دفاعی کشور، بستر جدید جریان نفوذ در حوزه سبک زندگی مسوولان متمرکز شد.

الله کرم اظهار داشت: متاسفانه مسوولانی داریم که سبک زندگی آنها برگرفته از زندگی غربی است. حتی در میان مسوولانی که از مردم رای گرفته و به قدرت رسیده اند نیز این افراد دیده می شوند. این افراد زندگی غربگرایانه دارند. این افراد بستر لازم برای نفوذ جدید را فراهم کرده اند.

وی افزود:  دشمن با تمرکز بر سبک زندگی برخی از مسوولان، فرزندان، اقوام و نزدیکان آنها، تلاش می کند از این بستر برای طراحی نفوذ جدید استفاده کند.

مسوولانی داریم که در ایران به صورت پروازی زندگی می کنند!

الله کرم تصریح کرد: وقتی یک نفر می خواهد بچه اش در خارج کشور به دنیا بیاید، فرد دیگری می خواهد فرزندش در خارج تحصیل کند، یک نفر می خواهد خانواده اش را به خارج بفرستد و حتی افرادی داریم که به شکل پروازی در ایران مسوولیت دارند و خانواده آنها به طور کامل در خارج از کشور زندگی می کنند، معلوم است که دشمن بر روی این افراد سرمایه گذاری کرده و طمع می کند.

وی با اشاره به بخش هایی از سریال گاندو که به موضوع جریان نفوذ اختصاص دارد، گفت: خوشبختانه نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و سربازان گمنام امام زمان (عج) در این حوزه نیز بسیار موفق بوده اند و توانستند راه های نفوذ را شناسایی و با آن برخورد کنند.

الله کرم در پایان تاکید کرد: با وجود موفقیت های کسب شده، هرگز نباید لحظه ای غفلت کرده و دست از پیگیری و برخورد با جریان نفوذ برداریم. رسانه ها نیز باید با افشای توطئه های دشمن در این زمینه، مردم را بیش از گذشته آگاه سازند.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها