سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: شکایت وزیر نفت از یک نماینده مجلس وارد دانسته شد.

محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: صبح امروز با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت، شکایت وی از آقای هدایت الله خادمی نماینده ایذه مبنی بر وجود کارت خوان در دفتر وزیر و همچنین موضوع مشکلات پتروشیمی ها بررسی شد.

وی افزود: در موضوع کارت خوان، هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به این نتیجه رسید که اظهارات نماینده مجلس در حوزه وظائف نمایندگی نبوده و به همین دلیل پرونده به دادگاه ارجاع شد.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان متذکر شد: همچنین در خصوص مسائلی که در رابطه با پتروشیمی ها از سوی آقای خادمی مطرح شده بود، هیات نطارت اعلام کرد که این اظهارات در راستای انجام وظائف نمایندگی بوده و نیازی به بررسی در دادگاه و دستگاه قضایی نیست.

جمالی نوبندگانی در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه پرونده شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی به کجا رسید نیز گفت: امروز سرپرست حقوقی و قوانین شورای نگهبان نیز در جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در خصوص شکایت از آقای صادقی حضور یافت و اعلام کرد که مانند بسیاری از جاهای دیگر، ممکن است عده ای با جعل عنوان شورای نگهبان به دنبال سوء استفاده باشند و شورای نگهبان با این افراد جاعل به شدت برخورد کرده و می کند.

وی افزود: سرپرست حقوقی و قوانین شورای نگهبان همچنین در این جلسه تاکید داشت که آقای صادقی نباید این موضوع را در فضای مجازی مطرح می کرد و باید مستندات خود را به شورای نگهبان ارائه می داد تا برخورد قانونی صورت گیرد.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: بالاخره مقرر شد تا شهودی که آقای صادقی به مجلس معرفی کرده است، به شورای نگهبان مراجعه و شواهد خود را بیان کنند و پس از آن، هیات نظارت بر رفتار نمایندگان نظر خود را اعلام خواهد کرد.