موج
کدخبر : ۲۸۳۶۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-283670

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مدیرانی داریم که همسر و فرزندان آنها در آمریکا هستند.

علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، در پاسخ به این پرسش که آیا شایعه سازی رسانه های بیگانه و همچنین در فضای مجازی درباره اعزام پرستو از سوی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی صحت دارد؟ گفت: به طور قطع نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ما دارای تقوا هستند و وارد این مسائل نمی شوند و تاکنون نیز هیچ شاهدی مبنی وجود چنین فضای بی اخلاقی در نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ما بدست نیامده است.

وی افزود: بنابراین چنین شایعاتی، اتهام بسیار بزرگی به نیروهای مخلص و متدین و با تقوای اطلاعاتی و امنیتی ایران است و به هیچ عنوان صحت ندارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: البته اعزام پرستو از سوی سرویس های جاسوسی خارجی وجود داشته و در گذشته بوده و امروز نیز وجود دارد. نیروهای نفوذی دشمن تلاش می کنند با این شیوه های غیر اخلاقی، مدیران ما را به دام بیاندازند و نمی توان منکر این مسائل شد.

سلیمی گفت: متاسفانه اخبار خوبی از به دام افتاد مسوولان و مدیران نمی شنویم و این مسائل وجود دارد. البته باید گفت وقتی در دستگاه ها و نهادهای ما برای جذب نیرو غفلت می شود، باید منتظر نفوذ سرویس های جاسوسی بیگانگان و دشمنان بود.

ماجرای نفوذ جاسوس در دفتر رییس جمهور چه بود؟

وی تاکید کرد: کسی نمی تواند منکر نفوذ جاسوسان در دستگاه ها و نهادهای مختلف شد. البته سرویس های اطلاعاتی ما بسیار مقتدر هستند و با این موارد برخورد کرده و بسیاری از توطئه های نفوذ را پیش از اجرا، شناسایی و خنثی کرده اند. اما نمی توان به دلیل اقتدار نیروهای اطلاعاتی و امنیتی، در مسائل مهم غفلت کرد و خطر نفوذ جاسوسان و جریان نفوذ را نادیده گرفت.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: مگر در دفتر رییس جمهور جاسوس پیدا نکردند؟ جیسون رضاییان که بود و الان کجاست؟ مگر الان آمریکا نیست؟ نزار زاکا که بود؟ این فرد امروز کجا است؟ پرونده محیط زیستی ها چه بود؟ اینها مسائل جدی است که در کشور اتفاق افتاده و می افتد.

وی ادامه داد: مگر خود وزارت اطلاعات اعلام نکرد که ده ها جاسوس را دستگیر کرده است؟ بنابراین نباید در اینگونه مسائل با خوش خیالی برخورد کنیم و تهدیدها را جدی نگیریم. خوش خیالی بیش از اندازه در برخی از دستگاه ها، مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: ما قبول داریم که در کشورمان نیروهای اطلاعاتی و منیتی بسیار قوی فعال هستند و به وظائف خود عمل می کنند، اما تاکید می کنم که نباید از کینه دشمن غافل شد. به طور قطع این غفلت هزینه هایی را برای کشور ایجاد می کند.

سلیمی افزود: همانطور که اعزام پرستو از سوی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشور را قاطعانه رد می کنیم و معتقدیم که این اتهام بسیار بزرگی است، اما نمی توانیم منکر هدایت این امر از سوی سرویس های خارجی شد. اطلاعاتی داریم که این شیوه های کثیف از سوی سرویس های جاسوسی خارجی اجرا شده و متاسفانه مواردی داریم که آقایان به دام افتاده اند.

پرستو حتما باید شاخه ای برای نشستن داشته باشد، وگرنه ...

وی در پاسخ به این پرسش که چرا برخی در دام سرویس های جاسوسی، آنهم به این شیوه می افتند؟ گفت: پرستو در کجا می نشیند؟ حتما باید شاخه مناسبی برای نشست پیدا کند، وگرنه به هدف خود نمی رسد. این شاخه مشکلات اخلاقی و فساد است. وقتی که مشکلات اخلاقی و مفساد مالی و فساد سیاسی در افراد وجود دارد، پرستوها به سراغ آنها می روند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: متاسفانه بعضی ها با فساد سیاسی در مدیریت کشور بالا آمده اند و بعضی ها نیز به وسیله فساد مالی. وقتی عده ای با پول های کثیف در انتخابات شرکت می کنند و بالا می آیند، معلوم است که گرفتار این مسائل می شوند. زیرا این افراد ظرفیت لازم برای قرار گرفتن در مناسب مهم را ندارند و گرفتار می شوند.

سلیمی گفت: به طور قطع کسانی که به مجلس می آیند، وقتی ظرفیت لازم را نداشته باشند، راه را گم می کنند. اعتقاد من این است که شورای نگهبان باید در بررسی صلاحیت ها جدی تر باشد.

وی تاکید کرد: عده ای که به شورای نگهبان فشار آوردند و امتیاز گرفتند و موجب شدند تا افراد مسئله دار وارد مجلس شوند، باید در روز قیامت پاسخگو باشند. ما نباید به بهانه بالارفتن میزان مشارکت مردم در انتخابات با افراد مسئله دار مماشات کرده و آنها را تایید صلاحیت کنیم. متاسفانه بعضی ها وساطت می کنند و بعد این مشکلات پدید می آید و پاسخگوی عملکرد خود هم نیستند.

در مجلس نماینده معتادی داشتیم که در جوب می افتاد!

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پاسخ به خبرنگار موج مبنی بر اینکه آیا در مجلس نیز چنین مشکلاتی وجود دارد؟ گفت: در مجلس هم مشکل داشتیم. ما در مجلس نماینده معتادی داشتیم که در جوب می افتاد و آبروی مجلس را برد. سوال ما این است که این افراد چگونه تایید شدند؟ چرا برای نگهبان یک اداره ساده وقتی می خواهند نیرو جذب کنند، این فرد باید حتما آزمایش اعتیاد بدهند، اما از نمایندگان مجلس آزمایش اعتیاد نمی گیرند؟

سلیمی اظهار داشت: کسانی داریم که با مدارک تحصیلی تقلبی وارد مجلس شدند. یا افرادی داریم که طرف استاندار بوده یا سمت دیگری داشته و در حین همان مسوولیت مدرک تحصیلی گرفته است. معلوم است که این مدرک مشکل دارد. حداقل می توان گفت که این فرد در کارش کم فروشی کرده و به جای رسیدگی به امور، به دنبال مدرک بوده است. یعنی کلاهبرداری کرده و به مردم دروغ گفته است.

وی تاکید کرد: چنین افرادی به طور قطع لیاقت نمایندگی مجلس، نظارت بر حسن اجرای قوانین، حضور در سمت های معاون وزیر، استاندار و فرماندار و ... را ندارند.

ماجرای سفر برادر نوبخت به آمریکا چه بود؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار موج مبنی بر اینکه چرا علی نوبخت حقیقی نماینده اصلاح طلب تهران به آمریکا سفر کرده است؟ گفت: این نماینده گفته است که برای دیدار با فرزندانش به آمریکا رفته است. سوال ما نیز همین است که بچه های آقایان در آمریکا چه می کنند؟

سلیمی تصریح کرد: فقط هم همین نماینده نیست که فرزندش در آمریکا به سر می برد. نمایندگان و مسوولان دیگری نیز داریم که همین وضعیت را دارند. حتی مسوولانی در خارج از مجلس داریم که همسرش نیز در خارج کشور زندگی می کند! این وضعیت نگران کننده است.

وی افزود: دستگاه هایی که صلاحیت این افراد را تایید کرده اند، باید پاسخگو باشند. طرف آمده وزیر، معاون وزیر، استاندار و ... شده، حالا یادمان افتاده که ببینیم همسر و فرزندانش کجا زندگی می کنند. مگر صلاحیت این افراد استعلام نشده؟ چگونه آنها تایید صلاحیت شده اند. ای کاش قوه قضاییه کسانی که اینگونه افراد را تایید صلاحیت می کنند را هم تحت تعقیب قرار دهد.

سلیمی در پایان تصریح کرد: قوه قضاییه در خصوصی کسانی که در بحث واگذاری شرکت های دولتی تخلف کردند، وارد شد و آنها را محاکمه کرد. به طور قطع باید کسانی که افراد فاقد صلاحیت را تایید صلاحیت کردند نیز باید محاکمه شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها