موج
کدخبر : ۲۷۷۲۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277286

جهانگیری:

نباید اجازه دهیم تلاش‌ها و اقدامات انجام شده در جهت استقرار و تکمیل سامانه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دلیل عدم همراهی برخی افراد که دیدگاه دیگری دارند معطل بماند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در جلسه بررسی آخرین وضعیت سامانه‌ های مبارزه با قاچاق کالا و ارز که ظهر امروز برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، استقرار و تکمیل سامانه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز را یکی از ضروری‌ترین نیاز‌های امروز کشور برشمرد و گفت: تکمیل و استقرار این سامانه‌ها مورد اهتمام همه ارکان نظام است و با توجه به نقش مهمی که در شفاف سازی و پیشگیری از تخلفات و فساد دارند، باید هر چه سریعتر باید تکمیل و عملیاتی شوند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش نماینده ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص تکالیف دستگاه‌ها در قبال استقرار این سامانه ها، تصریح کرد: باید همه دستگاه‌های ذی ربط به تکالیف خود در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و استقرار و تکمیل این سامانه‌ها به خوبی عمل کنند و اگر دستگاهی در این زمینه تعلل و کوتاهی داشته باشد باید شناسایی و با آن برخورد شود.

جهانگیری از وزیر کشور خواست گروهی نظارتی برای ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در زمینه استقرار سامانه‌های موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعیین کند و ضمن بررسی و ارزیابی دقیق گزارش ارائه شده از سوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ظرف یک هفته گزارشی جامع از آخرین وضعیت استقرار سامانه‌ها و نحوه عملکرد دستگاه‌ها ارائه دهند تا چنانچه دستگاهی عملکرد مناسبی نداشته و یا در عمل در زمینه تکالیف قانونی خود کوتاهی و تعلل کرده است، مشخص و با آن برخورد شود.

وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم تلاش‌ها و اقدامات انجام شده در جهت استقرار و تکمیل سامانه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دلیل عدم همراهی برخی افراد که دیدگاه دیگری دارند معطل بماند. همه دستگاه‌های مرتبط با قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید طبق برنامه زمانبندی برای تکمیل سامانه‌ها عمل کنند و چنانچه نواقصی وجود دارد به سرعت برطرف شود.

معاون اول رییس جمهور افزود: اگر این سامانه‌ها براساس برنامه زمانبندی تکمیل شوند و دستگاه‌های مختلف همکاری لازم را در ارائه اطلاعات و اتصال این سامانه‌ها به یکدیگر انجام دهند، گام مهمی در جهت شفاف سازی و جلوگیری از تخلفات و فساد برداشته خواهد شد.

جهانگیری تاکید کرد: کلیه دستگاه‌ها موظفند با سرعت نسبت به استقرار، تکمیل و مرتبط سازی سامانه‌های موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدام کنند و نتیجه را به فوریت گزارش کنند.

در این جلسه که وزرای کشور، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، دادگستری، رییس سازمان ملی استاندارد، رییس سازمان تعزیرات حکومتی و نمایندگان ناجا و سایر دستگاه‌های مرتبط نیز حضور داشتند، رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه روند استقرار و تکمیل سامانه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز از ابتدای سال ۹۷ سرعت مناسبی پیدا کرده است، گفت: میزان پیشرفت این سامانه‌ها تا سال ۹۶ حدود ۲۰ درصد بود، اما از سال ۹۷ شاهد جهش و تحرکی اثربخش در تکمیل این سامانه‌ها بوده ایم.

در ادامه این جلسه سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گزارشی از اقدامات دستگاه‌های مختلف در خصوص تکالیف آن‌ها در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با محوریت سامانه‌ها ارائه کرد و گفت: حدود ۴۵ سامانه برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز طراحی شده و هر یک از دستگاه‌ها براساس تکالیف خود و مطابق برنامه زمانبندی اعلام شده در حال تکمیل این سامانه‌ها هستند.

در این جلسه مقرر شد، وزیر کشور با تشکیل هیاتی نظارتی متشکل از نمایندگان وزارت اطلاعات، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بازرسی کل کشور و دبیرخانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ضمن ارزیابی دقیق گزارش ارائه شده از سوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، آخرین وضعیت عملکرد دستگاه‌ها در خصوص استقرار، تکمیل و مرتبط سازی سامانه‌های موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورد ارزیابی قرار دهند و ظرف یک هفته نتیجه این بررسی را گزارش کنند تا اگر دستگاهی کوتاهی و تعلل داشته مشخص و با آن برخورد شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها