موج
کدخبر : ۲۷۶۰۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276006

خرازی:

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان گفت: یکی از مشکلات مشترک تحریم‌ های غرب و آمریکا است و مردم ایران حاضر نیستند تحت این فشارها به استقلال‌شان خدشه‌ای وارد شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان در جریان سفر به مسکو امروز با ویتالی ناومکین رئیس مؤسسه شرق شناسی مسکو دیدار و گفت‌وگو کرد.

خرازی در این دیدار با اشاره به منافع و مشکلات مشترک کشور در رابطه با غرب عنوان کرد؛ یکی از مشکلات مشترک تحریم‌ های غرب و آمریکا است و مردم ایران حاضر نیستند تحت این فشارها به استقلال‌شان خدشه‌ای وارد شود.

در موضوع سوریه نیز رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان با توجه به حضور قانونی ایران و روسیه در سوریه، همکاری در چهارچوب فرمت آستانه را برای تأمین صلح و ثبات و حاکمیت سوریه مهم ارزیابی کرد.

ناومکین رئیس مؤسسه شرق سنای مسکو نیز ضمن تاکید بر نقش مهم ایران در ثبات سوریه ایران را شریک کلیدی روسیه خواند و تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان را محکوم کرد.

در این دیدار که مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز حضور داشت؛ موضوع همکاری شورای راهبردی روابط خارجی و مؤسسه شرق شناسی مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها