موج

فرمانده مرزبانی :

فرمانده مرزبانی گفت: هماهنگی بین سپاه پاسداران و مرزبانی بسیار بالا است، هیچ عدم هماهنگی بین گروه‌های سپاه و مرزبانی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار قاسم رضایی  تصریح کرد: عقب ماندگی زیرساخت‌ها در منطقه شرق و جنوب شرق با ارتفاعات بالا و دره‌های عمیق اجازه نداده تا انسداد به مفهوم کامل صورت بگیرد.

وی افزود: بخشی از مرزهای جنوب شرقی کشور جاده، ابنیه و پاسگاه ندارد لذا نیروهای مرزبانی بعضا 30 تا 50 کیلومتر راه را طی کنند تا از منطقه مراقبت کنند.

سردار سرتیپ رضایی یادآور شد: طرحی از سوی نمایندگان مجلس ارایه شده که با پشتیبانی دولت به تکمیل انسداد مرزی کمک شایان خواهد کرد، در حقیقت اقدامات زیرساختی به منابع لازم و کافی نیاز دارد تا بتوان امنیت مرزها را ارتقاء داد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت امنیتی مرزهای کشور، تصریح کرد: بخشی از جذب های مرزبانی از نیروهای محلی است، مرزبانی نیروهای مردمی را برای کادر رسمی جذب کرده و در حال حاضر هم به آموزش آنها پرداخته است، اینکه از نیروهای مردمی برای کمک امنیتی استفاده شود در حوزه وظایف سپاه است.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، در توضیح آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در منطقه خاش سیستان و بلوچستان ، گفت: پیگیری‌ها در حوزه دیپلماسی و اعزام سر طایفه‌ها به پاکستان صورت گرفته است، ارتباط مرزبانی با پاکستانی‌ها ادامه دارد منتهی منطقه‌ای که مرزبانان در آنجا نگهداری می‌شوند در خاک پاکستان است لذا مسئولان پاکستانی وعده پیگیری دادند.

سردار سرتیپ رضایی در ادامه یادآور شد: وضعیت امنیتی مرزهای شرق و غرب کشور متفاوت است، در مرزهای شرقی آنچه بیشتر از سایر مسائل مرز را تحت شعاع قرار داده، قاچاق مواد مخدر است. مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در یازده ماه گذشته سال جاری از ورود 57 تن موادمخدر به کشور که عمدتا با شرارت همراه بوده، جلوگیری  کرده است.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: در بعضی موارد هم درگیری با گروه‌های تروریستی صورت می‌گیرد که از عقبه خاص برخوردارند، این افراد عمدتا جانیان فراری یا تحت تعقیب قضایی هستند که به کشور همسایه پناه بردند و در نقش مزدور کشورهای منطقه دست به اقدامات از جمله اقدامات تروریستی اخیر علیه کشور می‌زنند، مرزبانی برای تامین امنیت مرز به مقابله با این گروه‌های مختلف پرداخته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها