موج
کدخبر : ۲۶۹۲۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269248

نماینده میرجاوه در مجلس:

نماینده میرجاوه در مجلس گفت: دولت و وزارت خارجه اقدام جدی برای آزادی مرزبانان ربوده شده از پایگاه مرزی سپاه در میرجاوه انجام نمی دهند.

علی کرد در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، درباره آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده از پایگاه مرزی سپاه در میرجاوه اظهار داشت: نیروهای اطلاعاتی و انتظامی، اعم از نیروی انتظامی، نیروهای مرزبانی و به ویژه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تلاش های گسترده ای برای پیگیری وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی انجام داده اند.

وی افزود: اما متاسفانه آقای ظریف و آقای روحانی، یعنی دولت و وزارت خارجه در بحث گروگان ها و دیگر موارد ناامنی در استان های مرزی، آن طور که باید اقدامی انجام نمی دهند و اقدامات آنها شایسته مرزها و امنیت پایدار کشور نیست. به همین دلیل باید گفت که دولت نتوانست در مرزها اقدامات مناسبی برای برخورد با موارد ناامنی انجام دهد.

نماینده میرجاوه در مجلس تصریح کرد: آنچه را که امروز ما به عنوان یک امنیت پایدار در مناطق مرزی کشور شاهد هستیم، مدیون نیروهای مسلح مستقر در مرزها، اعم از نیروهای امنیتی و اطلاعاتی، سپاه پاسداران، ناجا و هنگ های مرزی است که این نیروها با همراهی و حضور مردم شریف مرزدار، معتمدین، سران طوایف و علمای اسلامی در تلاش برای تامین امنیت مرزها و شهرهای مرزی هستند.

کرد گفت: اما متاسفانه دولت و به ویژه وزارت خارجه، توفیقاتی در این زمینه نداشتند و گلایه ما از وزارت خارجه این است که چرا به وظیفه ذاتی، قانونی، شرعی، حقوقی و وجدانی خود در این حوزه عمل نمی کند؟

وی افزود: یکی از ضعف های وزارت خارجه این است که باید با نیروهای مسلح مستقر در مرزهای شرقی، از شمال خراسان تا جنوب سیستان و بلوچستان، جلسه می گذاشتند و نقاط قوت و ضعف ها را شناسایی می کردند و با شناخت دقیق ضعف و قوت ها به مذاکره با کشورهای همسایه می پرداختند. اما متاسفانه این اقدام هیچ زمانی صورت نگرفته است.

نماینده میرجاوه در مجلس ادامه داد: از سوی دیگر آقای ظریف هیچ زمانی حاضر نیست با نمایندگان شهرستان های مرزی جلسه ای برگزار کرده و حرف های ما را بشنود. به همین دلیل علیرغم دعوت های متعدد، تاکنون چنین جلسه ای برگزار نشده است.

کرد گفت: به نظر می رسد که وزیر خارجه تصور می کند تنها وظیفه وی در حفظ برجام خلاصه شده است. اما نمی داند که در صورت تحقق برجام، اگر ما امنیت در مرزها نداشته باشیم، توافقات بین المللی هیچ سودی برای کشورمان ندارد.

وی درباره آخرین وضعیت هفت مرزبان ربوده شده از پایگاه مرزی سپاه در میرجاوه نیز گفت: این مرزبانان در سلامت کامل هستند و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی اطلاعات خوبی از آنها دارند. اما اگر تا امروز عملیاتی برای نجات آنها انجام نشده، به این دلیل است که نمی خواهند جان آنها به خطر بیافتد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها