موج

نماینده قائم شهر در مجلس:

نماینده قائم شهر در مجلس گفت: نوبخت به عنوان رییس سازمان برنامه و بودجه حق گردن فرازی در برابر قانون را ندارد.

علی ادیانی راد در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، در پاسخ به این پرسش که چرا نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه می گوید دولت توان پرداخت 400 هزار تومان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال 98 را ندارد؟ گفت: در این مورد باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

وی افزود: نکته نخست این است که بحث های کارشناسی در خصوص میزان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان به طور کامل در کمیسیون تلفیق مجلس و با حضور نمایندگان دولت مطرح شد و در این جلسه با در نظر گرفتن جمیع شرایط، رای به افزایش حداقل 500 هزار تومان و حداکثر یک میلیون تومان حقوق کارمندان و بازنشستگان داده شد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: بنابراین مصوبه صحن علنی مبنی بر افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان و بازنشستگان کمتر از افزایش حقوق مصوب کمیسیون تلفیق است.

ادیانی راد گفت: موضوع دوم این است که دولت قرار بود 20 درصد حقوق کارگران را افزایش دهد و مصوبه مجلس از سقف پیش بینی شده از سوی دولت فراتر نرفته است. تنها کاری که مجلس انجام داد این بود که افزایش حقوق مدیران ارشد را کاهش داده و این میزان را در میان کارکنان کم درآمد دولت و بازنشسته ها توزیع کرده است.

وی ادامه داد: نکته سوم این است که اگر موضوعی در مجلس تصویب و در شورای نگهبان تایید شود، دیگر کسی حق اعتراض ندارد و آقای نوبخت هم نمی تواند در برابر قانون گردن فرازی کند.

نماینده قائمشهر در مجلس تصریح کرد: 20 درصد افزایش حقوق ثابت همه کارکنان دولت و بازنشستگان که مورد نظر دولت بود، به طور قطع به نفع نمایندگان مجلس، قضات، اعضای هیات علمی دانشگاه، مدیران بانک ها، مدیران میانی و مدیران ارشد تمام می شد. اما نمایندگان مجلس به دلیل اینکه می خواستند افزایش حقوق ها به سود همه اقشار جامعه و به ویژه کارمندان کم درآمد و بازنشستگان باشد، پیشنهاد افزایش حداقل 400 هزار تومانی و حداکثر یک میلیون تومانی را مطرح و تصویب کردند.

ادیانی راد با تاکید بر اینکه افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان و بازنشستگان به طور قطع جوابگوی نیاز مردم نیست، گفت: من معتقد بودم که حداقل باید افزایش حقوق 500 هزار تومان در نظر گرفته می شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    کار درست این است که افزایش درصدی حقوق برای کارمندان در حال کار با تحصیلات مختلف و عناوین مختلف و مسئولیتهای مختلف و تجربه مختلف و کارایی مختلف و .....فقط تا پایان 30 سال خدمت با هم تفاوت داشته باشد  و این درست است و باید اجرا شود . اما از زمان بازنشستگی این شیوه افزایش دیگر عدالت نیست و بازنشسته دیگر کار نمی کند و شرایط زندگی و رشد قیمت‌ها برای همه آنها در هر سطحی یکسان است و افزایش حقوق بازنشستگان باید هرساله یک رقم یکسان و عادلانه باشد ...ضمنا چرا قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان که قانونی است کاملا اجرا نمی شود؟ ؟؟؟

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها