موج
کدخبر : ۲۶۸۲۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268221

امام جمعه گرگان در تماسی تلفنی با وزیر ورزش خواستار برخورد جدی با رئیس فدراسیون سوارکاری شد.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده ولی فقیه در استان گلستان طی تماس تلفنی با  وزیر ورزش خواستار برخورد جدی با اظهارات رئیس فدراسیون سوارکاری شد. آیت‌الله سید‌کاظم نورمفیدی در این گفتگوی تلفنی اظهار کرد: ترکمن‌ها مردمی شریف، نجیب و دارای فرهنگی اصیل هستند و همواره در مقابل تفرقه افکنان استوار ایستاده‌اند. وی تاکید کرد: ما اجازه نخواهیم داد کسی به این وحدت مستحکم آسیبی برساند.

مجمع نمایندگان استان گلستان نیز طی نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

در نامه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی آمده است: «در روزهای اخیر فایل صوتی منتسب به ریاست فدراسیون سوارکاری در فضای مجازی دست به دست گردیده که با به کارگیری ادبیات بسیار سخیف به توهین و افترا به قوم نجیب ترکمن که در 8 سال دفاع مقدس بیش از 400 شهید را نثار انقلاب نموده، پرداخته است. متاسفانه این امر شدیدا باعث جریحه‌دار شدن احساسات و رنجش خاطر افکار عمومی منطقه شده است. لذا از جنابعالی انتظار دارد از آنجایی که بخش قابل توجهی از اشتغال موجود در صنعت اسب‌داری توسط اسب‌داران و مربیان و سوارکاران صورت می پذیرد، با تاسی به اصل 19 قانون اساسی نسبت به توهین ایشان شدیدترین برخورد ممکن صورت پذیرد».

در روزهای گذشته انتشار فایل صوتی منتسب به مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری با محتوایی توهین‌آمیز به قومیت ترکمن باعث رنجش مردم استان گلستان به ویژه مردمان شریف ترکمن‌ شده است و واکنش مسئولان استان را هم به دنبال داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها