نماینده مشهد در مجلس؛

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بیژن زنگنه وزیر نفت هیچ اقدامی برای مقابله با تحریم ها انجام نمی دهد و این رویکرد منفی در سال 98 ، آسیب های بسیاری برای کشور به همراه دارد.

جواد کریمی قدوسی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: آمریکایی ها با اعمال تحریم ها علیه ملت ایران، در تلاش هستند تا نظام جمهوری اسلامی را در تنگنا قرار داده و با تحت فشار قرار دادن مردم، مسوولان را مجبور به عقب نیشینی کنند.

وی افزود: در طول عمر انقلاب اسلامی، بارها با این شرایط رو به رو شدیم و توانستیم با مدیریت صحیح و رویکرد انقلابی و جهادی، ضمن تامین نیازهای داخلی، تحریم های آمریکا را خنثی کنیم. فراموش نکرده ایم که در دوران دفاع مقدس حتی سیم خاردار به ما نمی دادند، اما توانستیم با اتکا به توان داخلی بخشی از تسلیحات و مهمات مورد نیاز را در داخل تامین کرده و برخی را نیز وارد کنیم.

کریمی قدوسی افزود: در دوره نخست تحریم ها نیز در بدترین شرایط بیش از یک میلیون بشکه نفت در روز فروختیم.

نماینده مشهد در مجلس تصریح کرد: دست یابی به این موفقیت ها، به دلیل بهره مندی از مدیران کارآمد و انقلابی بود و مدیرانی داشتیم که به بی اثر بودن تحریم ها اعتقاد داشته و برای شکست آن از هیچ تلاشی فروگذاری نکردند.

کریمی قدوسی با اشاره به اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران گفت: پیش از اعمال تحریم ها، برخی از مسوولان دولت تلاش کردند تا ایران و آمریکا مذاکره کرده و تصور می کردند که از این طریق می توانند مانع از اعمال تحریم ها شوند.

وی ادامه داد: پس از خروج ترامپ از برجام، انتظار این بود که دولت با تمام توان برای خنثی سازی تحریم ها اقدام کرده و با طرح و برنامه جامع وارد این دوران شویم، اما متاسفانه متوجه شدیم که وزارت نفت به عنوان یکی از بازوهای اصلی خنثی سازی تحریم ها، در این حوزه عملکرد ضعیفی دارد.

نماینده مشهد در مجلس افزود: علت این است که بیژن زنگنه وزیر نفت تمایلی برای ورود به این عرصه نداشته و حتی می گوید که من توان دور زدن تحریم ها را ندارم. به عبارتی زنگنه هیچ اقدامی برای مقابله با تحریم ها انجام نمی دهد.

کریمی قدوسی گفت: اگر وزیر نفت نخواهد و یا نتواند برای خنثی سازی تحریم ها اقدام کند، ما در سال 98 با مشکلات اقتصادی بیشتری رو به رو خواهیم بود.

وی تاکید کرد: بنابراین اگر وزیر نفت نمی خواهد و یا نمی تواند برای مقابله با تحریم ها برنامه ای ارائه دهد، باید از سمت خود استعفا داده و سکان هدایت این وزارتخانه حساس را به فرد دیگری واگذار کند. در غیر این صورت مجلس باید اقدامی قاطع انجام دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها