موج
کدخبر : ۲۵۰۳۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-250359

نماینده تهران در مجلس:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رد مصوبه مربوط به CFT گفت: به احتمال فراوان مجلس این مصوبه را برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال خواهد کرد.

علی وکیلی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: با توجه به اینکه شورای نگهبان مصوبه CFT را به مجلس بازگردانده و آن را تصویب نکرده است، حال مجلس می تواند طبق قانون دو راه را در پیش گیرد.

وی افزود: راه نخست برطرف کردن ایردات شورای نگهبان و راه دوم ایستادگی بر مصوبه قبلی است.

مجلس کدام راه را در پیش می گیرد؟

نمی توان پیش بینی دقیق داشت، چرا که در مجلس هر نماینده به صورت مستقل تصمیم گرفته و من نیز تنها یک رای دارم و نمی توانم از طرف همه نمایندگان نظر بدهم.

وکیلی متذکر شد: اما با توجه به شرایط حاکم در مجلس به نظر می رسد که بر مواضع قبلی خود در خصوص مصوبه CFT ایستادگی کرده و به احتمال فراوان این مصوبه طبق قانون به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه هیات نظارت مجمع تشخیص مصحلت نظام پیش از این با واردن  کردن اشکال به مصوبه CFT و به طور کلی FATF ، به نوعی نظر خود را داده است و آیا می توان پیش بینی کرد که CFT در مجمع چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد؟ گفت: ما باید در چارچوب قانون حرکت کنیم و طبق همان چارچوب و روال نیز پیش می رویم.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر موافقان و مخالفان FATF و CFT مشخص هستند. اما مهم این است که بالاخره درباره این موضوع مهم باید مسوولیت تصمیمی که می گیریم را نیز بر عهده بگیریم.

وکیلی گفت: پیش از این گفته بودم اگر مخالفان معتقدند که CFT به ضرر کشور است، مسوولیت عدم تصویب این مصوبه را بپذیرند، ما نیز مخالفت خود را اعلام می کنیم. مشکل این است که برخی از دوستان نمی خواهند مسوولیت را قبول کنند و می گویند مجلس مصوبه اش را اصلاح کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها