موج
کدخبر : ۲۷۲۹۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272937

اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت:

وزیر راه و شهرسازی گفت: فعالیت ما این است که در جهت بازسازی از متد‌های جدیدی به خصوص در راه خرم آباد به پل‌دختر استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت درباره کمک رسانی به مناطق سیل زده اظهار کرد: نکته مهم آن بوده که بازگشایی فوری صورت بگیرد و بازسازی بعد از آن انجام شود و همزمان این دو اقدام صورت گرفته است، نکته مهم دیگر بعد از عبور موقت و ایمن این است که احداث‌ راه‌های جدید را در دستور کار قرار دهیم.

اسلامی افزود: برخی از راه‌ها  به دلیل اینکه در مسیر آن‌ها خط لوله‌‌ای نبوده است و اکنون چشمه‌های زیادی فعال شده و زمین و خاک را حرکت می‌دهد، فعالیت ما این است که در جهت بازسازی از متد‌های جدیدی به خصوص در راه خرم آباد به پل‌دختر استفاده کنیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ما فعلا بایستی گذر‌های موقت برای ارتباط برقرار کنیم و اکنون پیمانکاران ما مشغول به کار هستند؛ بیش از ۲۴ ساعت پیمانکاران وزارت راه در محدوده استان لرستان در حال فعالیت هستند تا ما بتوانم یک راه دسترسی موقتی را برقرار کنیم و مطالعاتی صورت گرفته تا بتوانیم به وسیله پل و یا تونل راهی را برقرار کنیم.

وی اظهار کرد: حجم خسارات ما حدود ۶ هزار نقطه در طول بیش از ۱۲ هزار کیلومتر اتفاق افتاده و بخش از آن‌ها با فرو‌نشست روبه رو است؛  یعنی به قدری زمین پر آب و سیر‌آب شده که ما مرتب با فرونشست هم مواجه هستیم و بدون اطلاعات قبلی راهداران ما با نشست مواجه می‌شوند.

اسلامی گفت: موضوعی که امروز در دستور کار راهداری ما قرار دارد، این است که بتوانیم نقاط مناسب تری را برای عبور راه‌های روستایی انجام دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها