موج
کدخبر : ۲۷۲۹۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272936

بطحایی در حاشیه جلسه هیات دولت:

وزیر آموزش و پرورش گفت: ما پیش‌بینی کردیم که به احتمال زیاد با مصوبه‌ای که در هفته آینده ما خواهیم داشت، برای امتحانات این دانش‌آموزان تسهیلاتی قائل شویم، یعنی بخش‌هایی از کتاب آن‌ها را برای امتحان حذف کنیم و تا همانجایی که درس خواندند امتحانات پایانی را بدهیم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص آخرین وضعیت مدارس مناطق سیل زده اظهار کرد: وضع این مناطق با یکدیگر متفاوت است لذا خدماتی که به مناطق سیل زده هم ارائه می‌دهیم متفاوت خواهد بود. خدمت‌رسانی ما به استان خوزستان با استان لرستان تفاوت دارد.

بطحایی با بیان اینکه سه نوع خدمت برای مناطق سیل‌زده در نظر گرفته شده است گفت: خدمت اول برای همکارانی است که خانه‌های خود را در سیل از دست داده‌اند؛ مراکز اقامتی برای آن‌ها در نظر گرفتیم و امیدواریم در کوتاه مدت خانه‌های آن‌ها بازسازی شود.

بطحایی افزود: حدود هزار و ۴۹۰ واحد آموزشی ما آسیب دیده‌اند و باید آسیب‌های آن‌ها برطرف شود، در برخی مواقع آسیب‌های جزئی داشتیم که ان‌شالله از مهرماه تکمیل خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: تجهیزات کلاسی برای مدارس فرستاده شده و یا در حال ارسال است، همچنین لوازم التحریر و کتاب‌های درسی برای بچه‌هایی که نتوانسته‌اند کتاب‌های خود را نجات دهند در حال ارسال است، نکته سوم تسهیلاتی است که برای تحصیل دانش‌ آموزان ما قائل شده‌ایم.

وی تصریح کرد: برخی مواقع مثل استان خوزستان به دلیل اینکه هنوز شرایط به ثبات نرسیده همچنین در استان لرستان و دو شهر پل دختر و معمولان، ما پیش‌بینی کردیم که به احتمال زیاد با مصوبه‌ای که در هفته آینده ما خواهیم داشت، برای امتحانات این دانش‌آموزان تسهیلاتی قائل شویم، یعنی بخش‌هایی از کتاب آن‌ها را برای امتحان حذف کنیم و تا همانجایی که درس خواندند امتحانات پایانی را بدهیم.

بطحایی گفت: دانش آموزان که در پایه دوازدهم هستند که خیلی نگران امتحانات نهایی و کنکور خود هستند، بنده پیش از این هم عرض کردم که این نگرانی به هیچ عنوان نباید داشته باشد. ما امتحانات نهایی این دانش‌آموزان را که در خرداد ماه برگزار می‌شود. اگر به هر دلیل نتوانند آن‌ها در امتحانات نهایی خرداد شرکت کنند و یا به صورت موفقیت آمیزی پشت سر نگذارند، در شهریور ماه پیش‌بینی کرده‌ایم که نمرات شهریور ماه آن‌ها جای نمرات خرداد آن‌ها بنشیند.

وزیر آموزش و پرورش در پایان خاطر نشان کرد: پس از این جهت دانش‌آموزان نباید نگران باشند. با وزارت علوم صحبت شده احتمالا شنبه و یا یکشنبه هفته آینده شورای سنجش، ورودی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در وزارت علوم برگزار خواهد شد که بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های قانونی که وجود دارد، همچنان که سازمان سنجش هم اعلام کرده سهمیه‌های خاص برای این مناطق سیل زده علاوه بر سهمیه بندی‌های که وجود داشته منظور شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها