موج
کدخبر : ۳۸۰۱۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380127

بیژن ملائکه:

رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: با ایجاد داروخانه مدل، می‌توان آموزش‌هایی را که در داروخانه‌ها انجام می‌شود، به صورت کارگاه آموزشی و فیلد آموزشی با کیفیت مناسب ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، بیژن ملائکه رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: این دانشکده برای نخستین بار در کشور اقدام به طراحی و راه‌اندازی داروخانه مدل با هدف ارائه خدمات آموزشی در این حوزه کرده است.

بیژن ملائکه گفت: با ایجاد داروخانه مدل در مشهد ، می‌توان آموزش‌هایی را که در داروخانه‌ها انجام می‌شود، به صورت کارگاه آموزشی و فیلد آموزشی با کیفیت مناسب ارائه کرد.

وی، با اشاره به موفقیت ۱۰۰ درصدی دانشجویان دانشکده داروسازی مشهد در آموزش جامع داروسازی افزود: آموزش جامع داروسازی یک آموزش صلاحیت حرفه ای است که جایگزین آموزش علوم پایه است و تاکنون ۲ دوره آن برگزار شده و دانشکده داروسازی مشهد در این آموزش در کشور رتبه نخست را کسب کرده است.

رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه گفت: علاوه بر حوزه پژوهشی در حوزه آموزش نیز اتفاقات مطلوبی در این مرکز علمی رخ داده است و با حمایت حوزه معاونت آموزشی دانشگاه ۲ کلاس به تخته هوشمند و وب کم مجهز شده تا همکاران محتوای آموزشی را فراهم کرده و در سایت آموزشی دانشکده بارگذاری کنند.

ملائکه افزود: اساتید، محتواهای آموزشی را در قالب اسلاید صداگذاری شده، وبینار یا فیلمبرداری از کلاس و یا تلفیقی از این سه مورد را در سایت دانشکده بارگذاری می کنند که در روزهای اولیه شروع پاندمی کرونا این امکانات فراهم نبود، اما بعد از تجهیز امکانات و برگزاری کلاسهای آموزشی برای توانمندسازی اساتید، مشکلات حوزه آموزش مجازی به حداقل رسیده است.

وی با بیان اینکه هم اینک امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای آموزش مجازی در این دانشکده آماده شده است، ادامه داد: در حال حاضر استادان این دانشکده به اندازه کافی آمادگی دارند تا کلاس های مجازی را به صورت کامل برگزار کنند.

ملائکه در خاتمه اظهار کرد: پاندمی کووید ۱۹ باعث شد تا پزشکان ما توانایی خود را در درمان و تولید فراورده های دارویی نشان داده و به نحوی از قابلیت های موجود و خلاقیت خود بهره بگیرند که بحث آموزش تحت تاثیر قرار نگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها