موج
کدخبر : ۳۷۷۱۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377187

مهدی یعقوبی:

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: پروژه کشت پارک در فضایی به وسعت بیش از ۲۳ هکتار، مکانی مطلوب و دلنشین برای شهروندان و به عنوان الگویی متفاوت برای افزایش مشارکت اجتماعی در شهر مشهد است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد اعلام کرد: پروژه کشت پارک مشهد از سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۱,۷۷۰ میلیارد ریال در فضایی به وسعت بیش از ۲۳ هکتار آغاز گردید و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در حال اجراست.

مهدی یعقوبی در حاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد از روند احداث اولین بوستان کشاورزی شهری ایران ، بیان کرد: در این بوستان منحصر به فرد، علاوه بر حدود ۲ هکتار فضای اختصاص یافته به موضوع کشاورزی شهری، آبنمایی به انضمام محوطه پیرامونی به وسعت حدود ۳ هکتار، در ضلع شرقی این بوستان تعبیه شده که پس از بهره برداری می‌تواند فضای مطلوب و دلنشینی را برای شهروندان گرامی فراهم کند.

معاون شهردار مشهد افزود: یکی از مهمترین اهداف این پروژه، افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان از طریق کشت و کار و تولید محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک بوده است، که از همین نظر کشت پارک مشهد را می‌توان به عنوان الگویی متفاوت برای افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان در شهر دانست.

وی ادامه داد: کاشت انواع محصولات کشاورزی توسط خود شهروندان، باعث افزایش نشاط اجتماعی خواهد شد؛ چرا که در زندگی اجتماعی امروز و افزایش پدیده آپارتمان نشینی در کلان شهرها، ارتباط شهروندان با طبیعت و حال و هوای کشت و کار محصولات کشاورزی بسیار کمرنگ شده و تخصیص و در اختیار قرار دادن چنین فضاهایی به شهروندان، سرزندگی اجتماعی را در محیط‌های شهری به طور قابل توجهی افزایش خواهد داد.

یعقوبی در خاتمه خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، فاز اول این بوستان کشاورزی شهری ایران تا پایان خردادماه سال جاری آماده بهره برداری خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها