موج
کدخبر : ۳۷۳۹۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373901

محمدجعفر صادقی:

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد: گرفتن تست سریع، که نتیجه آن در کمتر از نیم ساعت مشخص می‌شود، برای شناسایی افراد مبتلای دارای علایم، قبل از روز پنجم ابتلا دقت بیشتری دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدجعفر صادقی مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از تعداد ۱۰۰ هزار کیت تشخیص سریع کرونا، ۲ هزار کیت به معاونت درمان دانشگاه تحویل داده شده و مابقی در میان مراکز خدمات جامع سلامت استان توزیع شده است.

وی در ادامه بیان کرد: توزیع ۱۶ هزار و ۵۰۰ عدد از این تست‌های سریع کرونا در یک هفته اخیر صورت گرفته است و همچنین گرفتن تست سریع، که نتیجه آن در کمتر از نیم ساعت مشخص می‌شود، برای شناسایی افراد مبتلای دارای علایم، قبل از روز پنجم ابتلا دقت بیشتری دارد، ولی پس از آن دقت این تست‌ها به شدت کاهش می‌یابد.

دکتر محمدجعفر صادقیدر ادامه خاطر نشان کرد: هم اکنون در کشور سه نوع تست برای تشخیص مبتلایان به کرونا وجود دارد که از آن جمله تست مولکولی یا پی سی آر PCR، تست سرولوژیک و تست رپید آنتی ژن است و تست مولکولی پی. سی. آر برای تشخیص قطعی بیماری و تست سرولوژیک برای بررسی سطح آنتی بادی و ابتلای قبلی افراد استفاده می‌شود و همچنین تست رپید در مقایسه با پی. سی. آر، ارزش تشخیصی کمتری دارد و برای تشخیص سریع بیماری استفاده می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها