موج
کدخبر : ۳۷۲۳۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372340

فاطمه مهاجرانی:

معاون برنامه ریزی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور بیان کرد: امروز برای اولین بار شاهد افتتاح مدرسه‌ای هستم که خیرَش یک فرد بومی و از خود روستا می باشد. و این خود دلیل فرهنگ غنی خراسان است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، فاطمه مهاجرانی معاون برنامه ریزی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: امروز در آیین بهره برداری از مدرسه سه کلاسه روستای محروم مژن‌آباد خواف برای اولین بار شاهد افتتاح مدرسه‌ای هستم که خیرَش بومی خود روستا است.

معاون برنامه ریزی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور در ادامه بیان کرد: یکی از دلایلی که خراسان فرهنگی غنی و صاحب سبک دارد، وجود خیرینی همچون خانم ماهرخ بخشی است‌.

وی گفت: یکی از خیرین که امروز بعنوان سفیر مدرسه سازی شهرستان خواف منصوب شد عثمان محمدپرست است که او نیز یکی از پایه‌های اصلی خیرین است.

فرماندار شهرستان خواف نیز گفت: تاکنون ساخت 30 مدرسه به همت خیرین و معادن آغاز شده که از این تعداد 17 باب به بهره‌برداری رسیده است.

حسین سنجرانی خاطرنشان کرد: در این شهرستان ما میراث‌دار جزئی از یک تمدن بزرگ هستیم اما با توجه به مشکلات زیربنایی فقط با همت خیرین غبار محرومیت برداشته می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خواف نیز کمبود فضای آموزشی را دغدغه این شهرستان مرزی دانست و گفت:اداره نوسازی مدارس کشور مشارکت 50 درصدی و با همت خیر خانم بخشی داشته است.

جواد رفیعی‌پور تاکید کرد: به دلیل رشد بومی منطقه و مهاجرت معکوس با مشکل بزرگ کمبود فضای آموزشی و نیازمند توسعه تک کلاسه هستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها