موج
کدخبر : ۳۷۱۳۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371322

مهدی یعقوبی:

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: در مراسم امسال در شامگاه شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰، از ساعت ۲۰ الی ۲۱ به مدت یک ساعت کلیه مراکز به حالت خاموشی در می آیند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی یعقوبی، معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از اجرای رویداد جهانی « ساعت زمین» همزمان با سراسر دنیا در کلانشهر مشهد خبر داد و گفت: «ساعت زمین» رویدادی محیط زیستی است که از سوی صندوق جهانی طبیعت بنیان نهاده شده و فراخوانی برای حفظ طبیعت است که با هدف آگاهی مردم درباره تغییرات آب و هوایی و لزوم مصرف هوشمندانه انرژی در جهان برگزار می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: شعارجهانی «ساعت زمین» در سال ۲۰۲۱ میلادی « درباره طبیعت صحبت کنید » انتخاب شده است تا به اهمیت موضوع تغییرات اقلیمی و اثرات ناشی از آن بیشتر پرداخته شود و امسال بیش از ۱۸۰ کشور دنیا در این پویش جهانی مشارکت خواهند داشت.

وی افزود: در مراسم امسال در شامگاه شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰، از ساعت ۲۰ الی ۲۱ به مدت یک ساعت، کلیه ساختمان‌های ستادی شهرداری مشهد و مناطق ۱۳گانه، کلیه فروشگاه‌های شهرما و کلیه بازارهای میوه و تره‌بار سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی به حالت خاموشی در آمده تا از این طریق، از بزرگترین حرکت اجتماعی مردمی برای کره زمین حمایت شود.

گفتنی است؛ ایران در سال ۱۳۹۰ به جنبش ساعت زمین پیوست که با خاموشی چراغ‌های برج میلاد درتهران انجام شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها