موج
کدخبر : ۳۷۰۸۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370851

صیادی گفت:

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بیان کرد: طرح غربالگری بیش از 8000 هزار نفر در ورودی های زمینی و ریلی و هوایی استان خراسان رضوی به جهت نظارت دقیق بر سلامت مسافران در این مبانی ورودی انجام پذیرفته شده و تا 31 اردیبهشت نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، غلامرضا صیادی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: در قالب  طرح نب سنجی در ورودی های استان خراسان،  ۲ قرارگاه مرزی در استان شامل مرز هوایی شهید هاشمی نژاد در بخش پروازهای خارجی و نیز مرز دوغارون در شهرستان تایباد برای استقرار نیروهای هلال احمر و اجرای این طرح انتخاب شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، افزود: در این غربالگری ۵۸۸ مسافر خارجی مشکوک به ابتلا به بیماری کووید۱۹ تشخیص داده شدند که تستهای تشخیص کرونا از آنان توسط نیروهای علوم پزشکی انجام شد.

این تعداد مسافر خارجی در قالب طرح "مراقبت بهداشتی از مسافران مشکوک مبتلا به کرونا در مبادی مرزی" با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل راه و شهرسازی تب سنجی  و پایش سلامتی شده‌اند.

وی اضافه کرد: این طرح ویژه تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال آینده ادامه دارد.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۷۹۳ هزار و ۸۰۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۷۵ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۱ هزار و ۷۲۴ تن رسیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها