موج
کدخبر : ۳۷۰۷۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370769

محمد صادق معتمدیان:

استاندار خراسان رضوی: با توجه به ظرفیت شهرستان کلات از نظر اقلیم و نوع آب و هوا و اکوسیستم، این منطقه به عنوان اولین شهر در طرح مهاجرت معکوس انتخاب شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی در جلسه جمع بندی سفر به کلات که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه به مناطق مرزی است، گفت: با فرصت‌هایی که ایجاد می‌کنیم باید شاهد نگهداشت جمعیت در مناطق و شهر‌های مرزی باشیم، لذا تلاش می‌کنیم این زیرساخت‌ها را در کم‌ترین زمان ممکن به میانگین متوسط کشوری برسانیم.

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جاذبه‌های طبیعی زیادی در سطح کلات وجود دارد، افزود: این جاذبه‌ها طبیعتا بستر سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کند. در این راستا ۱۴ بوم‌گردی در کلات وجود دارد که ظرفیت خوبی است اما کافی نیست، لذا با حمایت‌هایی که انجام می‌دهیم تلاش می‌کنیم ضمن رفع مشکلات این واحدها زمینه سرمایه‌گذاری در این حوزه تسهیل شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: آمادگی داریم در بحث ساماندهی، آموزش، تسهیلات و کمک برای تکمیل چرخه محصولات، فعالین حوزه صنایع دستی را در شهرستان کمک کنیم.

معتمدیان بیان کرد: در موضوع احیا و مرمت قنوات کلات و بهره‌گیری از سیستم‌های نوین آبیاری در این شهرستان حمایت خواهیم کرد تا مشکلات در سال آینده رفع شود.

او با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین استانداری خراسان رضوی و وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر ایجاد هزار هکتار شهرک گلخانه‌ای در استان، تصریح کرد: آمادگی داریم در قالب ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای، زمینه سرمایه‌گذاری مردم را هم ایجاد کنیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بحث اشتغال در کلات یکی از دغدغه‌های اولویت‌دار است، تاکید کرد: استفاده از ظرفیت نهاد‌های حمایتی در کلات باید مورد توجه قرار بگیرد.

معتمدیان اظهار کرد: در شهرستانی مانند کلات نباید شاهد مهاجرت معکوس باشیم، لذا آمادگی داریم طرح مدیریت مهاجرت معکوس را در شهرستان کلات به صورت پایلوت برای اولین بار در استان اجرا کنیم.

 طی این جلسه ۴۱ مصوبه برای توسعه و پیشرفت کلات در حوزه‌های گوناگون به تصویب رسید.

پیش از برگزاری این جلسه استاندار خراسان رضوی در قالب برنامه ملاقات مردمی با تعدادی از مردم شریف کلات به صورت چهره به چهره دیدار و گفت و گو داشت و پس از استماع مشکلات آنان دستورات مقتضی را صادر کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها