English

رهبر جریان حکمت ملی عراق:

رژیم غاصب جز زبان خون و فتنه را نمی‌فهمد و سکوت جهان مشکوک است

سید عمار حکیم در اشاره به ادامه جنایات وحشیانه و بی‌وقفه رژیم صهیونیستی در نوار غزه تاکید کرد سکوت جامعه جهانی در برابر جنایات صهیونیست‌ها مشکوک است.

رژیم غاصب جز زبان خون و فتنه را نمی‌فهمد و سکوت جهان مشکوک است
به گزارش خبرگزاری موج

، سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در بغداد با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: خیره‌سری و کینه‌ورزی صهیونیستی دو مانع بزرگ در برابر هر تلاشی برای تثبیت صلح و آرامش در جهان عرب و اسلام است، در حدی که هر جا تلاشی برای آرامش و صلح میان کشورهای منطقه آغاز می شود، صهیونیست‌ها فورا برای ایجاد تنش و بحران وارد عمل می‌شوند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با بیان اینکه این رژیم غاصب جز زبان خون و فتنه را نمی‌فهمد و بدیهی‌ترین معاهدات بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد و به ارزش‌های انسانی کم‌ترین احترامی نمی‌گذارد، تصریح کرد: با وجود قطع‌نامه الزام‌آور شورای امنیت، گوش‌های این نظام غاصب در برابر فراخوان‌های آرامش و توقف جنگ ناشنواست و در این میان سکوت جامعه جهانی نیز مشکوک است.

حکیم ادامه داد: رژیم صهیونیستی نماینده گفتمان خشونت و افراط‌گرایی و نفرت‌پراکنی است و کشورهای جهان باید این حقیقت رژیم صهیونیستی را به خوبی دریابند و فریب دروغ‌ها و فریبکاری‌های لابی صهیونیستی را  نخورند که متأسفانه در حلقه‌های تصمیم‌گیری جهان نفوذ بالایی دارد.

بر اساس گزارش دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی، وی تاکید کرد که کشورهای عربی و اسلامی نباید اجازه دهند که این رژیم غاصب صلح را از منطقه ما برباید، آنان باید به صورت یکپارچه در برابر تلاش برای تفرقه و فتنه که یکپارچگی و منافع امت اسلامی را هدف قرار می‌دهد بایستند.

رهبر جریان حکت ملی عراق با تاکید بر وحدت کشورهای عربی و اسلامی عنوان کرد: تقویت روابط کشورهای عربی و اسلامی و تأمین منافع مشترک این ملت‌ها و تحکیم مبانی تفاهم و گفت‌وگوی سازنده میان یکدیگر بزرگ‌ترین سلاح ما در برابر این رژیم غاصب است که با آن از ملت مظلوم فلسطین دفاع می‌کنیم.

حکیم در پایان خطاب به صهیونیست‌ها که قاتلان زنان، کودکان، امدادرسانان و دیپلمات‌های خارجی هستند گفت: هرچه بالا روید و استکبار جویید، روزی خواهد رسید که تخت به زیر افتید و ظلمتان پایان یابد. این سنت الهی است: «ستمکاران به زودى خواهند دانست که به چه مکانى باز مى‌گردند.»

وی همچنین با اشاره به سفر نخست وزیر عراق به واشنگتن در روزهای آینده بر اهمیت حمایت و همراهی با سودانی در پیشبرد سیاست‌های کشور تاکید کرد و گفت: این سفر مهم است و باید با حمایت و اجماع داخلی همراه باشد تا دولت بتواند مذاکراتی راحت درباره آینده روابط عراق و آمریکا داشته باشد و این روابط را وارد ابعاد تازه‌ای کند.

حکیم در ادامه خاطرنشان کرد که عراق در پی برقراری شراکت با همه کشورهای منطقه و جهان بر اساس اصل احترام متقابل و منافع مشترک با احترام به حاکمیت ارضی و حفاظت از استقلالش از سوی همگان و در شرایطی درست است، تا همه بتوانند تصمیمات درست و مؤثر بگیرند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با اشاره به موضوع خروج نیروهای نظامی آمریکا از خاک عراق و مذاکره درباره پایان مأموریت ائتلاف بین‌المللی، بر تبدیل روابط عراق و امریکا از روابطی کاملا امنیتی و نظامی به روابطی که همه ابعاد اقتصادی، تجاری، اقتصادی، بانکی، علمی و فناوری و ارتباطات را در برگیرد، تاکید کرد.

حکیم تاکید کرد که در سطح منطقه‌ای، منطقه ما گزینه‌ای جز صلح ندارد و بدون به رسمیت شناختن حقوق همگان صلح فراگیر در کار نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه