English

نگرانی صلیب سرخ درباره سطوح خشونت در کرانه باختری و تأثیر آن بر مردم

صلیب سرخ نگران افزایش سطح خشونت در کرانه باختری و تأثیرات جبران‌ناپذیری آن برای مردم است. در بیانیه‌ای اعلام شده است که تلاش قوی‌تری باید صورت بگیرد تا این چرخه خشونت متوقف شود و مردم همیشه مورد احترام و حفاظت قرار گیرند.

نگرانی صلیب سرخ درباره سطوح خشونت در کرانه باختری و تأثیر آن بر مردم

به گزارش خبرگزاری موج، صلیب سرخ در بیانیه‌ای اعلام کرد که نگران است که افزایش سطح خشونت در کرانه باختری، باعث عواقب جبران‌ناپذیری برای مردم شود. جزئیات این بیانیه به شرح زیر است:

از ابتدای سال ۲۰۲۳، بیش از ۳۶۰ نفر در کرانه باختری اشغال شده کشته شده‌اند و بیش از ۲۰۰۰ نفر زخمی شده‌اند که این سال تلخ‌ترین سال در یک دهه اخیر است.

ناامنی و خشونت منجر به مرگ، آسیب و آوارگی متأسفانه شده است. بسته شدن کامل برخی شهرها و روستاها، تردد مردم و حمل و نقل کالاها را به شدت محدود کرده است. تشدید خشونت‌ها و مسدود شدن جاده‌ها، دسترسی کشاورزان به مزارع و به ویژه باغات زیتون را به شدت محدود کرده است که خود بر منبع اصلی درآمد آنها تأثیر دارد.

ما به شدت نگران افزایش سطح خشونت در کرانه باختری هستیم. تلاش‌های قوی‌تری باید صورت بگیرد تا اطمینان حاصل شود که این چرخه خشونت ادامه نمی‌یابد و مردم و دارایی‌های آنها همواره مورد احترام و حفاظت قرار می‌گیرند.

همچنین فابریزیو کاربونی، مدیر منطقه‌ای صلیب سرخ در خاورمیانه، اظهار داشت که افزایش شدید تعداد بازداشت‌ها برای کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نگران‌کننده است.

وی افزود: کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به همه طرف‌های درگیر یادآوری می‌کند که جان و مال غیرنظامیان باید همواره مورد احترام و محافظت قرار گیرند.

کاربونی ادامه داد: محدودیت‌های رفت و آمد نباید مانع حفظ معیشت غیرنظامیان و دسترسی به خدمات ضروری شامل مراقبت‌های پزشکی شود. این محدودیت‌ها باید فقط به عنوان دلایل ضروری امنیتی و توسط مقام‌های صلاحیت‌مند ایجاد شوند.

مدیر منطقه‌ای صلیب سرخ در خاورمیانه اظهار داشت: هرگونه استفاده از زور در عملیات اجرای قانون باید به تطابق با قوانین و استانداردهای حقوق بین‌المللی باشد. این عملیات باید با رعایت استانداردهای قانونی ضرورت، تناسب و احتیاط صورت گیرد تا از تلفات بشری جلوگیری شود و خشونت بیشتری را به وجود نیاورد.

وی با توجه به اینکه کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نمی‌تواند رفتار و شرایط بازداشت‌شدگان را ارزیابی کند، گفت: پس از هفته‌ها تعلیق ملاقات با خانواده، باید تماس منظم بین زندانیان و خانواده‌هایشان برقرار شود.

وی یادآور شد: کمیته بین‌المللی صلیب سرخ همچنان با خانواده‌های بازداشت‌شدگان در تماس است و همچنین در گفت‌وگوهای معمول دوجانبه و محرمانه خود با مقامات مربوطه در مورد این موضوع حیاتی تعامل دارد. کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با تعهد به مأموریت و مسئولیت‌های خود، تا زمانی که لازم باشد به یادآوری تعهدات خود به مقامات مربوطه ادامه خواهد داد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه