موج

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه اعلام کرد که معاون دفتر سیاسی این گروه در قطر از سازمان ملل درخواست کمک غذایی به افغانستان کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آناتولی، محمد نعیم وردک سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد: شیر محمد عباس استانکزی، معاون دفتر سیاسی طالبان در دوحه در دیدار با دیوید بیسلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد خواستار کمک غذایی به افغانستان شده است.

به گزارش رسانه‌های محلی افغانستان، وی افزود: «طرفین در مورد کمک‌های بشردوستانه به افغانستان و وضعیت کنونی بحث و گفت‌وگو کردند. همچنین چالش‌های پیش روی کشور را مورد بحث قرار دادند و افزودند که برنامه جهانی غذا باید به فقرا در افغانستان کمک فوری کند».

به گفته وردک هیئت طالبان به مدیر اجرایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در مورد امنیت همکاران این نهاد اطمئنان داده و از آن‌ها برای کمک‌های بشردوستانه قدردانی کرده است.

گفتنی است مری الن مک گوارتی، مدیر برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد در افغانستان 19 اوت طی نشست خبری مجازی با روزنامه نگاران در کابل اعلام کرد که پس از تسلط طالبان بر افغانستان 14 میلیون نفر در این کشور در معرض خطر گرسنگی شدید قرار گرفته و یک بحران انسانی در راه است.

وی فزود: «اثرات اقتصادی و اجتماعی ناشی از درگیری‌ها در افغانستان، دومین قحطی در سه سال اخیر و شیوع ویروس کرونا منجر به فاجعه در این کشور می‌شود. بیش از 40 درصد محصولات به دلیل قحطی نابود شده و دامداری آسیب دیده است. به دلیل تسلط طالبان به افغانستان صدها هزار نفر مجبور به ترک منازل‌شان شده‌اند.»

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها