موج
کدخبر : ۳۸۴۴۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384459

رئیس جمهوری ایالات متحده قرار است روز دوشنبه با رئیس رژیم اشغالگر قدس در محل کاخ سفید دیدار و با وی پیرامون مسائلی همچون بازگشت آمریکا به برجام و تشکیل کابینه جدید اسرائیل بحث و گفتگو کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، « جو بایدن » رئیس جمهوری ایالات متحده قرار است امروز دوشنبه (۲۸ ژوئن / ۷ ‌ تیر) با «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی که در آستانه کناره‌گیری از سمت خود است، در کاخ سفید دیدار کند.

سران ایالات متحده و رژیم اشغالگر قدس در این دیدار موضوعات گسترده‌ای از جمله اقدامات واشنگتن برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران و نیز تشکیل کابینه جدید در اسرائیل را به بحث خواهند گذاشت.

گفتنی است، این دیدار تنها چند هفته پس از روی کار آمدن «نفتالی بنت» در مقام نخست وزیر جدید اسرائیل و پایان دوره طولانی نخست وزیری بنیامین نتانیاهو صورت می‌گیرد. مقامات آمریکا همچنین درصدد برگزاری یک نشست با حضور بایدن و بنت در هفته‌های آتی هستند.

یک منبع آگاه از نشست بایدن و ریولین به رویترز گفت که «انتظار می‌رود آقای بایدن به همتای اسرائیلی خود بگوید که دو طرف هدف مشترکی دارند و آن هدف عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است». به گفته این منبع آگاه، بایدن همچنین بر حقِّ (!) اسرائیل در دفاع از خود تأکید خواهد کرد.

جنگ یازده روزه اسرائیل با غزه یکی دیگر از محورهای گفت‌وگوی بایدن و ریولین خواهد بود. ایالات متحده وعده داده که بار دیگر تسلیحات لازم برای تقویت سامانه دفاعی اسرائیل موسوم به «گنبد آهنین» را فراهم کند.

لازم به ذکر است، دوره هفت ساله ریاست رووین ریولین چهارشنبه هفته آینده (۷ ژوئیه / ‌۱۶‬ تیرماه) به پایان می‌رسد و او جای خود را به اسحاق هرزاگ می‌دهد. این آخرین سفر خارجی ریولین در مقام رئیس رژیم اسرائیل خواهد بود. وی قرار است در نیویورک با مقامات سازمان ملل متحد و در واشنگتن با قانون‌گذاران ایالات متحده دیدار کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها