موج

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین:

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن محکومیت تلاش صهیونیستها برای گسترش شهرک‌سازی گفت که رام الله برای تسهیل برگزاری انتخابات در شهر قدس می‌کوشد.

به گزارش خبرگزاری موج، «محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین تداوم سیاست اشغالگری رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

اشتیه همچنین تأکید کرد که آمریکا باید با مداخله جدی و فعالانه، از تلاش صهیونیستها برای گسترش شهرک‌سازی جلوگیری کند.

روزنامه الکترونیکی رأی الیوم به نقل از این مسئول فلسطینی گزارش داد، رژیم صهیونیستی طرحهایی برای شهرکسازی دارد که شامل طرح احداث بیش از 12 هزار واحد مسکونی صهیونیست‌نشین در کرانه باختری است.

وی تصریح کرد، گسترش شهرکسازی در اراضی اشغالی، مخاطرات بسیاری دارد که می‌تواند تلاشهای بین‌المللی برای تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس را از بین ببرد.

اشتیه ضمن محکومیت حملات مداوم صهیونیستها به مسجدالاقصی و تعدی به نمازگزاران، خاطر نشان کرد، چنین تجاوزاتی، مقدمه‌چینی برای تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی است.

این مسئول فلسطینی با اشاره به مقابله رام الله با چنین طرحهایی، بازداشت برخی از نامزدهای انتخابات فلسطین در شهر قدس را محکوم کرد.

وی تصریح کرد، تشکیلات خودگردان با شرکای بین‌المللی به تلاش خود ادامه خواهد داد تا موانعی را که رژیم صهیونیستی بر سر راه انتخابات ایجاد کرده است، از میان بردارد.

اشتیه با اشاره به تلاش رام الله برای تسهیل برگزاری انتخابات در شهر قدس، گفت که هدف از سفر وزیر خارجه فلسطین به بروکسل، واداشتن جامعه بین‌الملل برای حمایت از موضع فلسطین در خصوص برگزاری انتخابات در قدس است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها