موج

در پی وقوع زلزله در ژاپن مقامات این کشور اعلام کردند که شمار مصدومان این حادثه تاکنون به ۱۵۰ نفر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، بنا به اعلام سازمان هواشناسی ژاپن (JMA) این زمین‌لرزه‌ای شنبه شب حدود ساعت ۲۳ به وقت محلی در سواحل ایالات فوکوشیما در شمال شرق این کشور رخ داد.

در حالی که عملیات پاکسازی در مناطق تحت تاثیر زلزله ۷.۳ ریشتری اخیر در ژاپن ادامه دارد، مقامات این کشور اعلام کردند که شمار مصدومان این حادثه تاکنون به ۱۵۰ نفر افزایش یافته است.

همچنین بنابر اعلام این سازمان، زمین‌لرزه در عمق ۶۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست و به گفته کارشناسان به رغم ایجاد امواج در سواحل فوکوشیما، خطر وقوع سونامی وجود ندارد.

به گزارش دویچه وله، گفته می شود بیشتر مصدومان مربوط به دو استان میاگی و فوکوشیما هستند. به علاوه تاکنون هیچ مورد فوتی مرتبط با این زلزله گزارش نشده است.

گزارش ها حاکیست که در ساعات اولیه پس از وقوع این حادثه طبیعی، برق حدود ۹۵۰ هزار واحد مسکونی قطع شده که این قطعی تا صبح به حالت عادی بازگشت.

دولت ژاپن نیز از تشکیل نیروی عملیاتی ویژه در رابطه با این زمین لرزه که در مناطق میاگی، اواته، آکیتا، گونما، سائیتاما، آموری و توکیو احساس شد، خبر داد.

مجری نیروگاه هسته‌ای توکیو الکتریک پاور (TEPCO) نیز اعلام کرد که آب موجود در استخر سوخت هسته‌ای تخلیه و به نیروگاه اتمی فوکوشیما دایچی ژاپن منتقل شده اما هیچ نشتی رخ نداده است.

به دنبال این زمین لرزه، ۳۶ پس لرزه که دو مورد آن بیش از ۵ ریشتر و ۱۶ مورد نیز بیش از ۴ ریشتر بود، ثبت شد.

صبح امروز اعضای کابینه یک نشست بررسی و ارزیابی خسارات ناشی از زلزله ترتیب دادند.

بنا به گزارش شبکه NHK، در برخی مناطق در بزرگراه جوبان، رانش زمین و قطعی آب رخ داده است.

همچنین آتش‌سوزی‌های کوچک که پس از زلزله در برخی نقاط روی داده بود به سرعت خاموش و تدابیر لازم برای مقابله با پس‌لرزه‌ها اتخاذ شد.

از سوی دیگر فعالیت برخی از سرویس‌های قطار راه آهن شرق ژاپن به حالت تعلیق درآمد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، طبق اظهارات فرماندار ایالت فوکوشیما، بیش از ۶۰ مرکز برای اقامت موقت پس از زلزله راه‌اندازی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها