موج
کدخبر : ۳۶۳۲۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363225

یک مسجد ترکیه‌ای در نزدیکی مرز دانمارک و آلمان هدف یک حمله اسلام ستیزانه قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، رسانه‌ها از حمله ضد اسلامی یک فرد ناشناس به مسجد شهر مرزی «اوبنرو» در جنوب دانمارک خبر دادند.

بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، یک مسجد ترکیه‌ای در نزدیکی مرز دانمارک و آلمان هدف یک حمله اسلام ستیزانه قرار گرفت و فرد مهاجم در دیوارهای مسجد، جملاتی موهنی علیه اسلام نوشت.

«هرسیت توکای» رئیس هیات امنای مسجد شهر اوبنرو در دانمارک خبر داد، او جمعه ساعت ۱۸:۰۰ به وقت محلی مسجد را ترک کرد و ۱۱ صبح شنبه (روز گذشته) زمانی که برگشت، متوجه تعرض به مسجد و نوشته‌های موهن علیه پیامبر عظیم‌الشان اسلام شد.

مسجد شهر ابنرو که تحت نظارت «بنیاد اسلامی دانمارک-ترکیه» فعالیت دارد، به دلیل همه گیری ویروس کرونا تقریبا بسته بود و نمازگزاران در آن حضور ندارند.

توکای خبر داد، تعرض و حمله به مسجد اوبنرو به پلیس دانمارک گزارش داده شده و مسئولان این اداره از آغاز تحقیقات درباره این پرونده خبر داده‌اند.

حمله اسلام ستیزانه به مسجد اوبنرو در شرایطی انجام شده که اظهارات چندی قبل و ضد اسلامی وزیر خارجه دانمارک در حمایت از مواضع فرانسه خبرساز شده بود.

«جپه کوفود» وزیر خارجه دانمارک اوایل آبان ماه در حمایت از اهانت مقام‌های فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) با استفاده از عباراتی چون آزادی بیان گفته بود: «دانمارک با فرانسه ابراز همبستگی می‌کند».

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها