موج

هیات هایی از جنبش های «فتح» و «حماس» به زودی در نشستی مشترک در پایتخت مصر در خصوص انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری فلسطین رایزنی کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری وفا، «حنا ناصر» رئیس کمیسیون انتخابات فلسطین اعلام کرد که هیات‌های فتح و حماس به زودی در راستای تسهیل روند برگزاری انتخابات، در قاهره با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

از سوی دیگر یک منبع آگاه فلسطینی نیز بیان کرد که قاهره به زودی از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان و رهبران گروه‌های فلسطینی به منظور برگزاری گفتگوهای ملی در مورد انتخابات دعوت خواهد کرد و این دیدار به ریاست عباس به عنوان رهبر سازمان آزادی‌بخش برگزار خواهد شد.

به گفته این منبع، محمود عباس به زودی دستوری در رابطه با ارجاع تمامی مسائل مربوط به انتخابات به دادگاه عمومی انتخابات که اعضای آن قضاتی از کرانه باختری و نوارغزه هستند، صادر خواهد کرد.

گفتنی است، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز جمعه تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری فلسطین را اعلام کرد. طبق فرمان صادره از سوی محمود عباس، تاریخ انتخابات پارلمانی فلسطین ۲۲ مِی (۱ خردادماه) و انتخابات ریاست جمهوری ۳۱ ژوئیه (۹ مردادماه) تعیین شد. این انتخابات برای نخستین بار ظرف ۱۵ سال گذشته برگزار می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها