موج
کدخبر : ۳۶۱۳۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361376

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جان هاپکینز مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۲۲ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۲۳۱ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم سه هزار و ۶۱۵ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۳۷۲ هزار و ۳۸۴ نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۶۷ هزار و ۳۸۷ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۲۲ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۲۳۱ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد، شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا تاحدودی کاهش داشته و تعداد قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً افزایش داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۲۲ میلیون و ۶۹۹ هزار و ۹۳۸ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۳۸۱ هزار و ۴۸۰ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۳۵ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۱۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۴۹۴ هزار و ۵۰۳ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با دو میلیون و ۶۷۱ هزار و ۳۱ مورد ابتلا و ۲۹ هزار و ۶۲۷ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۹۵۱ هزار و ۹۱۵ مورد ابتلا و ۳۰ هزار و ۳۱۳ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۲۸۴ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۹ هزار و ۴۷۱ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۸۹ میلیون و ۵۷۱ هزار و ۲۲۹ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۹۲۴ هزار و ۶۵۹ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست‌کم ۴۹ میلیون و ۶۸۸ هزار و ۹۶۰ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۱۰ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۳۴۶ مورد ابتلا و ۱۵۱ هزار و ۴۸ مورد فوتی و برزیل با هشت میلیون و ۷۵ هزار و ۹۹۸ مورد ابتلا و ۲۰۲ هزار و ۶۵۷ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها