موج
کدخبر : ۳۵۹۷۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359711

مدارس انگلیس پس از تعطیلات کریسمس با وجود جهش در ساختار ویروس کرونا و افزایش قدرت سرایت بازگشایی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، مایکل گاو، وزیر کشور انگلیس اعلام کرد لندن قرار است پس از تعطیلات کریسمس دستور بازگشایی مدارس در این کشور را صادر کند.

او گفت: برنامه فعلی این است که برخی از دانش آموزان امسال و برخی دیگر که دبیرستانی هستند هفته بعد به مدرسه باز می‌گردند البته باید گفت که این تصمیم ممکن است تغییر کند.

وزیر کشور انگلیس گفت: ما همه چیز را تحت بررسی قرار می‌دهیم، با معلمان صحبت خواهیم کرد تا مطمئن شوند برنامه‌های ما در این باره قوی و حساب شده هستند.

این در حالی است که انگلیس در معرض شیوع نوع جدیدی از کرونا قرار گرفته است.

او در بخشی دیگر از اظهاراتش اعلام کرد: لندن و بروکسل یک معامله تجاری منعقد کردند که بر اساس آن  آزادی ورود وخروج  برای اتباع اتحادیه اروپا به انگلستان پایان می‌یابد و یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز، مطابق با خواسته اصلی پروژه  برگزیت جایگزین می‌شود.

مایکل گاو، هشدار داد که پس از پایان دوره انتقال ۱۱ ماهه برگزیت در ۳۱ دسامبر، مشاغل کشور و مسافران با اختلال روبرو خواهند شد. او با اشاره به توافق نامه اتحادیه اروپا و انگلیس که اخیراً منعقد شد، تأکید کرد که انگلیس توافقنامه تجارت آزاد خارق العاده ای را تأمین کرده است، اما با تغییر بزرگ چالش و فرصت با هم حاصل می‌شود.

مایکل گاو افزود: چنین رابطه‌ای بدان معناست که تغییرات عملی و رویه‌ای وجود دارد که مشاغل و شهروندان باید آماده شوند و زمان انجام این اقدامات نهایی بسیار کوتاه است. ما می‌دانیم که هرچه خود را با روش‌های جدید تجارت با اتحادیه اروپا تطبیق دهیم، اختلالی ایجاد خواهد شد، بنابراین بسیار مهم است که هم اکنون اقدامات لازم را انجام دهیم.

وزیر کشور انگلیس تاکید کرد: اتباع انگلیس دیگر نمی‌توانند آزادانه در اتحادیه اروپا زندگی کنند، کار کنند، تحصیل کنند یا مشاغل باز کنند. برای اقامت بیش از ۹۰ روز در ویزا نیز باید اطمینان حاصل شود و هر مسافر انگلیسی باید قبل از شروع سفر از اعتبار گذرنامه خود اطمینان حاصل کند.

این توافق علاوه بر این روال تمام مسافران انگلیس را که می‌توانند با کارت بیمه درمانی اروپا خود به خدمات درمانی رایگان اعتماد کنند و به لطف ممنوعیت هزینه در سراسر اتحادیه اروپا از هزینه رومینگ فرار کنند، پایان می‌دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها