موج
کدخبر : ۳۵۹۲۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359291

وزارت بهداشت فرانسه در بیانیه‌ای از ثبت اولین مورد کرونای انگلیسی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت بهداشت فرانسه اولین مورد ابتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا را که نخستین بار در انگلیس مشاهده شد ثبت کرد. نوع جدید کرونا روز جمعه بعد از مثبت شدن آزمایش کرونای یک مرد فرانسوی که اخیراً از لندن به کشورش بازگشته، در فرانسه به ثبت رسید.

به گزارش روزنامه انگلیسی «میرور»، این مورد در شهر «تور» در مرکز فرانسه دیده شده و تصور می‌شود اولین مورد ابتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا در این کشور اروپایی باشد.

وزارت بهداشت فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد این مرد ۱۹ دسامبر (۲۹ آذر) از سفر لندن بازگشته و در حال حاضر در قرنطینه خانگی قرار دارد. گفته می‌شود حال وی خوب است.

مورد جدید در فرانسه در حالی ثبت شده که شمار مبتلایان و قربانیان جدید در این کشور، باعث نگرانی‌ها درباره موج جدید همه‌گیری در فرانسه، دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو، شده است.

«مت هانکوک» وزیر بهداشت انگلیس گفته احتمال دارد خیزش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور با نوع جدید این ویروس مرتبط باشد.

هانکوک افزود بیش از هزار مورد ابتلا به نوع جهش یافته ویروس بخصوص در جنوب شرق انگلیس شناسایی شده است.

این در حالی است که خبرگزاری فرانسه روز جمعه گزارش داد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا از ۲۵ میلیون نفر عبور کرده است. قاره اروپا با ۵۰ کشور وخیم‌ترین منطقه در جهان از لحاظ تعداد مبتلایان ثبت شده کرونا به شمار می‌‌آید.

آمریکا و کانادا با ثبت بیش از ۱۹ میلیون مبتلا به کرونا، بعد از اروپا وخیم‌ترین شرایط را در جهان داشته و پس از آن منطقه آمریکای لاتین با بیش از ۱۵ میلیون مبتلا و آسیا با بیش از ۱۳ میلیون ششصد هزار مبتلا قرار دارند.

کشورهای اروپایی رکورد دیگری را نیز ثبت کرده‌اند. این قاره هفته پیش رکورد تعداد قربانیان ویروس کرونا را شکست و از مرز ۵۰۰ هزار قربانی کرونا عبور کرد.

در عین حال گونه جدید ویروس کرونا که از انگلیس نشأت گرفته باعث افزایش نگرانی‌ها در اروپا شده است.

گونه جدید ویروس کرونا که میزان انتشار آن بسیار بیشتر از گونه اولیه ویروس کرونا می‌باشد سبب شده تا اغلب کشورهای اروپایی به همراه چین و برزیل، پروازهای ورودی از انگلیس را متوقف کنند.

البته کرونای انگلیس پیشتر در کشورهایی نظیر آلمان، ایتالیا، دانمارک، هلند، سرزمین‌های اشغالی و تعداد دیگری از کشورها مشاهده شده است.

دولت آمریکا هم از تمامی مسافران از مبدأ انگلیس که قصد ورود به این کشور را دارند خواسته ۷۲ ساعت قبل از سفر به ایالات متحده تست کرونا بدهند تا از سالم بودنشان اطمینان حاصل شود.

روزنامه نیویورک‌تایمز شرط آمریکا برای ورود مسافران از انگلیس را رویدادی دانسته که یادآوری می‌کند بریتانیا نه تنها کشوری جزیره‌ای است بلکه روز به روز منزوی‌تر می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها