موج

جنبش حزب‌الله لبنان:

جنبش حزب‌الله لبنان در پی درگذشت آیت الله یزدی در بیانیه ای اعلام کرد: آیت الله یزدی همواره حامی و مدافع مقاومت لبنان و مجاهدان آن بودند.

به گزارش خبرگزاری موج، جنبش حزب الله لبنان   پنجشنبه شب، ارتحال آیت الله یزدی (رضوان الله تعالی علیه)، عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را  تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری المنار، در بیانیه حزب الله به این مناسبت آمده است: «خبر رحلت عالم جلیل‌القدر و مجاهد بزرگ، آیت الله محمد یزدی، جهان اسلام و حوزه‌های دینی را شوکه کرد. او از جمله نخستین علمایی بود که در راه حق و مبارزه با باطل و استبداد و در برهه های مختلف  انقلاب اسلامی ایران و ایجاد نظام جمهوری اسلامی فداکاری‌های زیادی نشان داد.»

حزب الله با اشاره به اینکه آیت الله یزدی در طول سال‌های انقلاب در مناصب مهم و کلیدی نظام منشاء خدمات و برکات بسیاری بوده اند، گفت: ایشان در مسیر خود، رویکرد صداقت و ولایت مداری را تا پایان عمر شریفشان حفظ کردند.

در ادامه این بیانیه، حزب الله ضایعه ارتحال آیت الله یزدی را خسرانی بزرگ برای مقاومت اسلامی در لبنان توصیف کرد و گفـت: «ایشان همواره حامی و مدافع مقاومت لبنان و مجاهدان آن بودند.»

در پایان این بیانیه آمده است: «ما مصیبت بزرگ رحلت این عالم بزرگ را به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر ارواحنا فداه، امام خامنه‌ای، حوزه‌های علمیه، علماء و فضلای حوزه علمیه قم و راهیان راه علم و جهاد تسلیت می‌گوییم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و همجواری با حضرت رسول (ص) و ائمه اطهار را مسئلت داریم.»

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها