موج
کدخبر : ۳۵۵۳۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355329

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۱۳ میلیون و ۸۸ هزار و ۸۲۳ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یک‌هزار و ۴۷۳ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۶۴ هزار و ۸۵۰ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۰۷ هزار و ۴۹۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۱۳ میلیون و ۸۸ هزار و ۸۲۳ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا بار دیگر رکورد جدیدی به ثبت رساند و قربانیان ویروس کرونا در این کشور تاحدودی کاهش نسبی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در آمریکا را ۱۳ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۲۵۴ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۷۱ هزار و ۲۶ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۸ میلیون ۲۶ هزار و ۴۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۳۳۳ هزار و ۴۳۸ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۲۰۷ هزار و ۲۴۳ مورد ابتلا و ۲۱ هزار و ۶۹۳ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با یک میلیون و ۱۸۵ هزار و ۵۷۶ مورد ابتلا و ۱۹ هزار و ۸۹ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۶۲۸ هزار و ۳۷۵ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۴ هزار و ۴۷۷ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۶۱ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۲۰۱ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۴۴۲ هزار و ۱۷۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۹ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۸۱۲ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ میلیون و ۳۵۱ هزار و ۲۲۴ مورد ابتلا و ۱۳۶ هزار و ۲۳۸ مورد فوتی و برزیل با ۶ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۳۵۰ مورد ابتلا و ۱۷۱ هزار و ۹۹۸ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها