موج
کدخبر : ۳۵۵۰۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355067

یک زن 28 ساله از طرفداران داعش با چاقو به یکی از فروشگاه های چند منظوره سوئیس حمله کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، مشتریان در یک فروشگاه بزرگ چندمنظوره‌ در شهر جنوبی «لوگانو» سوئیس سه‌شنبه شب مورد حمله قرار گرفتند که به گفته پلیس عامل این حمله مشکوک تروریستی یک زن 28 ساله سوئیسی است.

پلیسِ کانتونِ «تسین»، منطقه‌ای که شهر لوگانو در آن واقع شده شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که مهاجم یک زن 28 ساله است که در همین منطقه زندگی می‌کند. فرد مهاجم بر اساس گزارش پلیس دستگیر شده و هم اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

این زن سوئیسی به دو زن دیگر حمله کرد و یکی از آنها را به شدت با چاقو مجروح کرد.بر اساس شواهدی که به دست آمده فرد مهاجم از علاقمندان و طرفداران سازمان تروریستی داعش بوده است.

تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد. یکی از مقامات پلیس محلی اعلام کرد که این حمله غافلگیر کننده نبود. وی تاکید کرد: این گونه حملات در همه جای دنیا اتفاق می افتد.

بر اساس اظهارات شاهدان فرد مهاجم حین حمله فریاد می زده که وی به گروه داعش تعلق دارد. دادستانی فدرل سوئیس تحقیقات در این راستا را آغاز کرده است.

پلیسِ کانتونِ «تسین»، از حمله‌ای با انگیزه های تروریستی خبر داده است. یکی از مقامات پلیس محلی گفته است که این زن احتمالا افراط گرا شده است. وی شرایط را بسیار جدی ارزیابی کرده است.

پلیس سوئیس از زمان وقوع حمله تروریستی در وین اتریش در اوایل نوامبر که چهار قربانی به دنبال داشت در حالت آماده باش و هشدار قرار دارد.

سباستین کورتس، صدراعظم اتریش این اقدام تروریستی در سوئیس را محکوم کرده و در پیامی توئیتری با این کشور ابراز همبستگی کرد.

وی تاکید کرد که اروپا به صورت مشترک در برابر تروریسم افراط گرای اسلامی خواهد ایستاد و از ارزش های خود دفاع خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها