موج
کدخبر : ۳۴۹۷۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349714

با شیوع ویروس کرونا در کشورهای آمریکای لاتین بیش از ۵۸ هزار نفر ابتلا به کرونا به ثبت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، شیوع ویروس کرونا در کشورهای آمریکای لاتین همچنان ادامه دارد و طی شبانه‌روز گذشته ۵۸ هزار و ۷۹۲ نفر در کشورهای آرژانتین، برزیل٬ مکزیک، کلمبیا و پرو به این ویروس مبتلا شده‌اند؛ همچنین دست‌کم هزار و ۷۳۰ نفر نیز در این خصوص جان خود را از داست داده اند.

برزیل

به گزارش وزارت بهداشت برزیل، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با مرگ ۷۱۳ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۵۲ هزار و ۴۶۰ نفر رسیده است.

بر این اساس، تعداد مبتلایان به کرونا در برزیل نیز با شناسایی ۲۸ هزار و ۵۲۳ مورد جدید طی این مدت به ۵ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۳۸۶ نفر افزایش یافته است.

برزیل با بیش از ۲۱۱ میلیون نفر جمعیت، از لحاظ شمار مبتلایان به کووید -۱۹ بالاترین آمار را در میان کشورهای آمریکای لاتین داشته و در رده سوم جهان قرار دارد.

آرژانتین

وزارت بهداشت آرژانتین در آخرین گزارش خود اعلام کرد: ۴۲۱ بیمار مبتلا به کووید -۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع قربانیان به ۲۵ هزار و ۳۴۲ نفر رسید.

همچنین شمار مبتلایان به کووید -۱۹ با شناسایی ۱۷ هزار و ۹۶ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به ۹۴۹ هزار و ۶۳ نفر افزایش یافته است. آرژانتین به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه هفتم جهان قرار دارد. بر اساس این گزارش، امروز از آغاز همه‌گیری کرونا بیشترین آمار مبتلایان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در آرژانتین در یک روز ثبت شده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان در آرژانتین نیز ۷۶۴ هزار و ۸۵۹ نفر اعلام شده است.

مکزیک

از سوی دیگر وزارت بهداشت مکزیک نیز از ثبت ۳۸۷ مورد جدید مرگ و میر ناشی از کووید -۱۹ در یک روز گذشته خبر داد. مجموع کل قربانیان کرونا در این کشور به ۸۵ هزار و ۲۸۵ نفر رسیده است.

همچنین شمار مبتلایان کووید -۱۹ با شناسایی ۵ هزار و ۵۱۴ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به ۸۳۴ هزار و ۹۱۰ نفر افزایش یافت.

اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک ۲۸ فوریه و اولین مورد فوتی نیز ۱۹ مارس به ثبت رسید.

کلمبیا

وزارت بهداشت کلمبیا اعلام کرد شمار قربانیان ویروس کووید -۱۹ طی یک روز گذشته با افزایش ۱۵۱ فوتی به ۲۸ هزار و ۴۵۷ تن رسیده است.

بر این اساس، شمار مبتلایان به کرونا نیز با شناسایی ۶ هزار و ۸۲۳ مورد دیگر در یک روز گذشته به ۹۳۶ هزار و ۹۸۲ نفر افزایش یافت. همچنین شمار بهبود یافتگان در کلمبیا نیز ۸۲۶ هزار و ۸۳۱ نفر اعلام شده است.

نخستین مورد ابتلا به کرونا در کلمبیا ۶ مارس شناسایی و اولین مورد مرگ نیز ۲۲ مارس ثبت شد. کلمبیا به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه هفتم جهان قرار دارد.

پرو

به گزارش وزارت بهداشت پرو، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با فوت ۶۵ تن دیگر طی شبانه روز گذشته، به ۳۳ هزار و ۵۷۷ نفر افزایش یافته است.

بر این اساس، با شناسایی ۸۳۶ مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا نیز در این کشور به ۸۵۹ هزار و ۷۴۰ تن رسید. این وزارت‌خانه شمار بهبودیافتگان را ۷۶۴ هزار و ۷۵۰ نفر اعلام کرد.

پرو از لحاظ قربانیان ناشی از ویروس کرونا در جایگاه هشتم جهان قرار دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها