موج
کدخبر : ۳۴۷۲۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347265

براساس آمارهای رسمی اعلام شده شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به هفت میلیون و ۷۸ هزار و ۸۹ نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته مجموع قربانیان کرونا در آمریکا به ۲۰۴ هزار و ۴۹۰ مورد و شمار کلی مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور به هفت میلیون و ۷۸ هزار و ۸۹ نفر رسید.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هفت میلیون و ۲۸۷ هزار و ۵۶۱ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۰۹ هزار و ۱۷۷ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، گزارش کرد که ایالت کالیفرنیا با ۸۰۷ هزار و ۵۷۸ مورد ابتلا و ۱۵ هزار و ۵۸۶ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۸۸ هزار و ۹۷۰ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

با اینحال، نیویورک با ۳۳ هزار و ۲۰۶ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۲ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۴۱۲ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان ۹۹۳ هزار و ۱۹ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۲ میلیون و ۶۲۳ هزار و ۳۳۷ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با پنج میلیون و ۹۰۳ هزار و ۹۳۲ مورد ابتلا و ۹۳ هزار و ۳۷۹ مورد فوتی و برزیل با چهار میلیون و ۷۱۷ هزار و ۹۹۱ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۴۰۶ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها