موج
کدخبر : ۳۴۶۱۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346110

داماد ترامپ:

داماد و مشاور دونالد ترامپ مدعی شد ایران تهدید مشترکی برای کشورش و عربستان به حساب می‌آید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سی ان ان، جرد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی مدعی شد ایران تهدید مشترکی برای کشورش و عربستان به حساب می‌آید.

جرد کوشنر در گفتگو با سی ان ان، به سؤال «ولف بلیتزر» خبرنگار و مجری این شبکه در خصوص اینکه آیا عربستان در میان کشور‌هایی است که ترامپ گفته است آماده پیوستن به توافق صلح اسرائیل هستند، پاسخ دهند.

او مدعی شد: من فکر می‌کنم ما شاهد تغییرات زیادی در عربستان سعودی در طول سه سال گذشته بوده ایم. رئیس جمهور ترامپ از نزدیک با ملک سلمان کار کرده و ما تهدید مشترکی از جانب ایران داریم.

او در ادامه ادعا‌های خود گفت: من فکر می‌کنم ما شاهد شکل گیری خاورمیانه‌ای جدید هستیم. رئیس جمهور ترامپ دیدگاه خود را در خصوص اسن مسأله در نخستین سفرش (پس از انتخاب به عنوان رئیس جمهور) به ریاض اعلام کرد. من تصور می‌کنم رهبران (کشورها) از چگونگی اجرای امور در گذشته خسته شده بودند. هنگامی که ما طرح صلح مان را ارائه دادیم، شاهد مخالفت سران فلسطین بودیم. آن‌ها (سران عرب) می‌خواهند تا به مردم فلسطین کمک کنند؛ اما آن‌ها اجازه نخواهند داد این مسأله مانع منافع ملی کشورهایشان شود.

مشاور ترامپ در ادامه مدعی شد: آنچه در خاورمیانه اتفاق افتاده، به شکل خوبی مورد استقبال قرار گرفته است و همین مسأله سبب شده تا بحرین به سرعت آن بپیوندد. آن‌ها استقبال گرمی را از این توافق دیده اند. ملت‌های منطقه از جنگ‌ها و درگیری‌ها خسته شده اند و می‌خواهند پیشرفت کنند.

مشاور دونالد ترامپ همچنین گفت: هنگامی که ما قرارداد نخست میان امارات و اسرائیل را اعلام کردیم، همگان را متحیر کردیم. این مسأله‌ای نادر است که یک خبری از طریق توییتری ریاست جمهوری اعلام شود. دیپلماسی که انجامش دادیم، اقدامی تقلیدی نبود و ما مورد انتقاداتی برای انجام آن بدین شکل قرار گرفتیم؛ اما برگه هایمان را نزدیک به منافع خود و برای دستیابی به نتایج نگه داشتیم.

پس از حضور نمایندگان بحرین و امارات و همچنین بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در آمریکا و کاخ سفید، مراسم امضای توافق به‌اصطلاح صلح رژیم صهیونیستی با کشور‌های امارات و بحرین، با حضور چند صد مهمان خارجی و آمریکایی برگزار شد.

امارات اولین کشور عربی بود که روابط پنهانی خود با رژیم صهیونیستی را آشکار کرد و به دنبال آن بحرین در کمتر از یک ماه به این کشور پیوست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها