موج
کدخبر : ۳۴۴۸۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344892

براساس آمارهای رسمی اعلام شده مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۶۰۶ نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق اعلام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با تأیید ابتلای دستکم ۲۴ هزار و ۹۶۳ مورد جدید به ویروس کرونا، مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۶۰۶ نفر افزایش یافت.

از طرف دیگر، بنا بر گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ ۲۷۴ نفر دیگر، مجموع قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به ۱۸۹ هزار و ۲۰۶ نفر رسید.

مقایسه آمار و ارقام جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار روزهای قبل این مرکز نشان می‌دهد که بعد از مدت‌ها، تعداد آمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده به زیر ۳۰ هزار نفر و تعداد آمار روزانه تلفات کووید-۱۹ در این کشور به زیر ۳۰۰ نفر کاهش یافت.

با اینحال، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را ۶ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۵۷۵ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۹۳ هزار و ۵۳۴ نفر گزارش کرده است.

طبق آمار پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که اخبار مربوط به شیوع کرونا را تجزیه و تحلیل می‌کند، ایالت کالیفرنیا با ۷۴۱ هزار و ۷۲ مورد ابتلا و ۱۳ هزار و ۷۵۸ مورد فوتی همچنان کانون بیماری همه‌گیر کروناویروس در ایالات متحده محسوب می‌شود و ایالت نیویورک که در اوج شیوع این بیماری همه‌گیر، بعنوان کانون کووید-۱۹ در آمریکا محسوب می‌شد، هم‌اکنون با ۴۴۰ هزار و ۲۱ مورد ابتلا بعد از تگزاس و فلوریدا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس قرار دارد اما با اینحال با ۳۳ هزار و دو مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد مرگ و میر مرتبط به کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۲۷ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۷۵۰ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از آن میان ۸۹۱ هزار و ۲۸۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۸ میلیون و ۲۴۳ هزار و ۵۰۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار گرفته است و هند که پیش از این در رده سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس قرار داشت، هم‌اکنون با چهار میلیون و ۲۰۴ هزار و ۶۱۳ مورد ابتلا و ۷۱ هزار و ۶۴۲ مورد فوتی از برزیل با چهار میلیون و ۱۴۷ هزار و ۷۹۴ مورد ابتلا و ۱۲۶ هزار و ۹۶۰ مورد فوتی پیشی گرفته و در رده دوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار گرفته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها