موج

معاون اشرف غنی:

امرالله صالح در واکنش به عملکرد ترامپ گفت: او در عالم سیاست رفتار عادی ندارد و پیش بینی رفتار وی دشوار است.

به گزارش خبرگزاری موج، « امرالله صالح » معاون اول ریاست جمهوری افغانستان که با شبکه خبری طلوع نیوز مصاحبه می‌کرد، در پاسخ به این سوال که چرا ترامپ به‌جای گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهور افغانستان با ملابرادر معاون سیاسی طالبان دیدار می‌کند، گفت: ترامپ در عالم سیاست رفتار عادی ندارد و پیش بینی رفتار وی دشوار است.

صالح در بخشی دیگر از سخنان خود درباره خروج نظامیان آمریکایی خاطر نشان کرد که نباید سیاست افغانستان را به آمریکا و تصمیم گیری‌های آنها مرتبط کنیم و کابل به صورت مستقل طرح‌ها و برنامه‌های خود را پیش خواهد برد.

معاون اول ریاست جمهوری افغانستان ادامه داد: افغانستان معادن بسیار غنی دارد که در صورت خروج آمریکا و عدم حمایت مالی از دولت این کشور قادر است امور خود را ادامه دهد.

وی تاکید کرد: «بدون نظامیان آمریکا قادر به دفاع از کشور خود هستیم. آمریکا اگر راست می‌گوید چرا مکان شورای کویته را در پاکستان بمباران نکرد.»

صالح همچنین در بخش دیگری از سخنان خود درباره موضوعات مطرح در مذاکرات بین الافغانی گفت: آتش بس اولین موضوعی است که در این مذاکرات مطرح خواهد شد و محک خوبی برای اراده طالبان برای صلح خواهد بود و اگر این گروه در این زمینه اقدامی نکند، مشروعیت گفت‌وگوها زیر سوال خواهد رفت.

این در حالی است که ترامپ بدون توجه به منافع مردم افغانستان و با فشار به دنبال آغاز مذاکرات در این کشور و خروج نظامیان آمریکایی برای استفاده از آن به عنوان برگ برنده در انتخابات آتی در این کشور است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها