موج
کدخبر : ۳۴۳۰۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343033

براساس آمارهای رسمی اعلام شده شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (دوشنبه) اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به پنج میلیون و ۷۰۱ هزار و ۱۷۶ نفر افزایش یافت همچنین آمار و ارقام منتشر شده همچنین حاکی از آن است که در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۷۶ هزار و ۷۹۷ نفر افزایش یافته است.

این آمار و ارقام در حالی است که پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را پنج میلیون و ۸۷۴ هزار و ۱۴۶ نفر و مجموع تلفات این ویروس ناشناخته در این کشور را ۱۸۰ هزار و ۶۰۴ نفر گزارش کرده است.

طبق این آمار و ارقام، ایالت کالیفرنیا با ۶۷۰ هزار و ۵۵ مورد ابتلا و ۱۲ هزار و ۱۵۲ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده محسوب می‌شود و پس از آن تگزاس با ۶۰۴ هزار و ۳۰۳ مورد ابتلا و ۱۱ هزار و ۸۱۲ مورد فوتی و فلوریدا با ۶۰۰ هزار و ۵۷۱ مورد ابتلا و ۱۰ هزار و ۳۳۳ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس «کووید-۱۹» قرار گرفته‌اند.

ایالت نیویورک که زمانی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا محسوب می‌شد، هم‌اکنون با ۴۶۰ هزار و ۴۶۰ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا قرار دارد اما با ۳۲ هزار و ۹۶۷ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کروناویروس در آمریکا را دارد.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۲۳ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۵۹۸ نفر از مردم جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از آن میان ۸۰۷ هزار و ۴۶۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۱۵ میلیون و ۶۲ هزار و ۸۹۰ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر جدول کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد و پس از آن برزیل با سه میلیون و ۶۰۵ هزار و ۷۸۳ مورد ابتلا و ۱۱۴ هزار و ۷۴۴ مورد فوتی و هند با سه میلیون و ۴۴ هزار و ۹۴۰ مورد ابتلا و ۵۶ هزار و ۷۰۶ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها