موج

وزیر خارجه لبنان ایجاد مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، «ناصیف حتی» وزیر خارجه لبنان، امروز (شنبه)، در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری «العهد» در واکنش به اقدام جنگنده‌های آمریکایی در ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ایران ،‌ این عمل را محکوم کرد و در این خصوص گفت: «ما بسیار معترضیم. تعرض به هر گونه هواپیمای مسافربری را محکوم می‌کنیم زیرا این اقدام سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازد».

وزیر خارجه لبنان در ادامه گفت: «هر گونه تلاش برای تعرض به هواپیماهای مسافربری با استفاده از هواپیمای نظامی مردود است. لبنان پایبند به استاندارهاست و بر موضع خود در خصوص احترام به پروتکل‌ها و حقوق بین‌الملل تأکید می‌کند».

شامگاه روز پنجشنبه، دو جنگنده آمریکایی برای یک هواپیمای مسافربری ایرانی در حریم هوایی سوریه مزاحمت ایجاد کردند. هواپیمای مسافربری ایرانی در مسیر خود به سمت فرودگاه بیروت بوده که جنگنده‌‌های مهاجمی به آن نزدیک شدند بطوریکه خلبان مجبور می‌شود ارتفاع هواپیما را به صورت ناگهانی کاهش دهد که این مسئله زخمی شدن شماری از سرنشینان هواپیما را به دنبال داشت.

ناصیف در ارتباط با طرح اشغال کرانه باختری نیز گفت: «خطر الحاق دره اردن همچنان پابرجاست. این مسئله از همه ما می‌طلبد که درباره این اقدام آشکار و ناقضانه و پیامدهای ناشی از آن آگاه باشیم. این مسئله جدید نیست زیرا تمام سیاست اسرائیل مبتنی بر زیرپاگذاشتن قطعنامه‌ها و مشروعیت بین‌المللی است».

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها