موج

در پی شیوع ویروس کرونا و نارضایتی ها از عملکرد مسئولان پرستاران در فلسطین اشغالی تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، تداوم وضعیت نابسامان شیوع ویروس کرونا در فلسطین اشغالی و نارضایتی عمومی از سیاست‌های کابینه رژیم صهیونیستی به نخست‌وزیری «بنیامین نتانیاهو» برای مقابله مؤثر با این همه‌گیری، پرستاران و کادر درمانی را به اعتصاب کشاند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، اعتصاب سراسری پرستاران در فلسطین اشغالی امروز (دوشنبه) بعد از آن انجام می‌شود که در نشست روز گذشته اتحادیه پرستاران با وزارت اقتصاد رژیم صهیونیستی توافقی بر سر وضعیت کاری کادر درمان در بحبوحه مقابله با ویروس کرونا حاصل نشد.

بر این اساس، این اعتصاب شامل تمام بیمارستان‌های فلسطین اشغالی، مراکز درمانی آموزشی و درمانگاه‌ها می‌شود و کادر درمانی اسرائیلی از فعالیت در تمام بخش‌ها به جز بخش کرونا و آزمایشگاه‌های تشخیص ابتلا به این بیماری، سر باز زده است.

پرستاران و کادر درمانی در فلسطین اشغالی به کمبود نیرو در وضعیت دشوار مقابله با همه‌گیری کرونا، شیفت‌های کاری فشرده و همچنین مکفی نبودن حقوق خود در این شرایط معترض هستند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، هنوز مشخص نیست این اعتصاب فقط یک روز به طول می‌انجامد یا قرار است روزهای بیشتری ادامه پیدا کند.

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی روز یکشنبه اعلام کرد که ۸۱۳ پرستار به دلیل ابتلا به ویروس کووید۱۹، در قرنطینه قرار گرفته‌اند و رسانه‌های اسرائیلی نیز گزارش دادند که علی‌رغم این موضوع، هیچ نیروی درمانی جدیدی جایگزین آنها نشده است و همین امر کار نیروهای موجود را سنگین‌تر کرده است.

«یائیر لاپید» رئیس اپوزیسیون در پارلمان این رژیم (کنست) نیز صبح امروز با انتقاد از انفعال کابینه نتانیاهو در برابر مشکلات متعاقب این بیماری، گفت پرستاران هم مانند مددکاران اجتماعی (که آنها نیز دست به اعتصاب زده‌اند) متوجه شده‌اند که «هیچ کابینه‌ای در اسرائیل وجود ندارد».

بر اساس آمارهای اعلامی وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی، تا کنون بیش از ۵۰ هزار نفر در فلسطین اشغالی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۴۰۹ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

پیش از این، وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی با اذعان به کمبود تجهیزات آزمایشگاهی برای مقابله با ویروس کرونا، اعلام کرده بود در صورت تأمین نشدن این تجهیزات تعداد تست‌های تشخیصی با کاهش شدید مواجه خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها