موج
کدخبر : ۳۳۴۶۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334641

دستور محدودیت‌های جدید ورود به آمریکا توسط ترامپ در روزهای آتی صادر می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس جمهور آمریکا یکشنبه بعد از ظهر به وقت تهران از کاهش صدور روادید ورود به ایالات متحده در روزهای آتی برای کارگران برخی کشورها خبر داد.

«دونالد ترامپ » رئیس جمهور آمریکا در این زمینه اعلام کًرد: «در روزهای آتی دستور محدودیت‌های جدید در صدور روادید برای عدم ورود برخی کارگران کشورهای خاص به آمریکا را اعلام کرده و از تلاش آمریکایی‌ها برای تقویت بازار کار حمایت می‌کنم.»

رئیس جمهور آمریکا طی روزهای گذشته در نشست خبری  خود گفت که 10 سال طول خواهد کشید تا اقتصاد آسیب دیده آمریکا ناشی از کرونا به شرایط عادی خود بازگردد.

چندی قبل «رادیوی ملی آمریکا» گزارش داد که برخی شهروندان آمریکایی به دلیل شیوع کرونا در آمریکا از کار اخراج شده‌اند به طوری که طی هفته‌های گذشته ۶ هزار خانواده اهل ایالت تگزاس برای دریافت کمک ثبت نام کردند و وقتی خبر در رسانه‌های اجتماعی پخش شد، ۴ هزار خودروی دیگر در مقابل  انبار غذای برخی شهرهای این ایالت صف کشیدند.

خبرگزاری «رویترز» نیز در این زمینه  گزارش داد ۲۲ میلیون آمریکایی در یک ماه گذشته درخواست مزایای بیکاری کرده‌اند و میلیون‌ها فرم بیکاری در هفته گذشته پر شده است. به این ترتیب بالاترین نرخ اشتغالی که آمریکا از زمان رکود بزرگ به دست آورده بود از دست رفته که حاکی از ضربه مهلک شیوع کرونا به اقتصاد آمریکاست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها