موج

به گزارش منابع محلی منطقه زاویه شهر طرابلس در لیبی که محل استقرار وزارت خارجه، سفارت ترکیه و منزل سفیر ایتالیا است هدف چند حمله راکتی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، سایت بوابة الوسط لیبی از شاهدان عینی در طرابلس نقل کرد که چند راکت در منطقه زاویه الدهمانی که در آنجا ساختمان رادیو، وزارت خارجه، سفارت ترکیه و منزل سفیر ایتالیا در طرابلس قرار دارد، سقوط کرد.

در همین حال، ایتالیا به شدت حمله موشکی نیروهای خلیفه حفتر در روز پنجشنبه به تعدادی از مناطق در طرابلس را که چندین کشته و زخمی داشته است، محکوم کرد.

در بیانیه وزارت خارجه ایتالیا آمده است: ایتالیا به شدت حمله راکتی نیروهای حفتر به غیرنظامیان که به کشته شدن دست کم دو تن در منطقه‌ای انجامید که مقر اقامت سفیر ایتالیا است، محکوم می‌کند. این حملات که تمایزی در مواضع هدف قرار گرفته قائل نمی‌شود، به هیچ وجه قابل قبول نیست و به معنای نقض اصول قوانین بین المللی و زندگی انسانی است.

رأی الیوم نیز گزارش داد که بعد از سقوط راکت‌هایی در یک پارک در نزدیکی سفارت ایتالیا در منطقه زاویه الدهمانی در طرابلس، یک غیرنظامی لیبیایی کشته شد.

أسامه علی، سخنگوی دستگاه امدادرسانی و امور اضطراری لیبی در گفتگویی مطبوعاتی با بیان اینکه کارمندان این سفارت در سلامت هستند، تصریح کرد که افراد حاضر در این پارک به دلیل حملات ترسیده بودند.

منابع دیگر نیز اعلام کردند که وزیر خارجه لیبی با سفیران ایتالیا و ترکیه تماس گرفت تا بعد از حملات نیروهای " ارتش ملی لیبی " به رهبری خلیفه حفتر به اطراف این دو سفارت خانه در طرابلس، از وضعیت آنها اطمینان حاصل کند.

پیشتر عملیات "آتش‌فشان خشم" وابسته به دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که طی هشت روز اخیر، در پی حملات نیروهای وابسته به خلیفه حفتر، ۴۵ غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها