موج
کدخبر : ۳۲۶۱۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326143

ترامپ گفته است: آمریکا به دلیل عملکرد ضعیف و پر چالشِ سازمان بهداشت جهانی در مواجهه با شیوع ویروس کرونا، کمک مالی خود به این سازمان را کاملا قطع کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد کشورش در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، دیگر به سازمان بهداشت جهانی کمک مالی نخواهد کرد.

دونالد ترامپ در جریان یک نشست خبری در کاخ سفید گفته است: من به مقام های دولتم دستور داده ام که دیگر به سازمان بهداشت جهانی کمک مالی نشود. این امر به دلیل عملکرد ضعیفِ سازمان بهداشت جهانی و پنهان کردن برخی حقایق در مورد ویروس کرونا و شیوع آن، انجام می شود. 

ترامپ گفته است: مالیات دهندگان آمریکایی سالانه بین 400 تا 500 میلیون دلار به سازمان بهداشت جهانی می پردازند این در حالی است که کشوری نظیر چین که کرونا از آنجا شیوع پیدا کرد تنها 40 میلیون دلار به آن می پردازد.

ترامپ همچنین گفته: تصمیم سازمان بهداشت جهانی در ابتدای شیوع ویروس کرونا مبنی بر مخالفت با محدودیت های مسافرتی از/ و به چین، در نوع خود فاجعه بار است. آمریکا به عنوان تامین کننده مالی اصلی این سازمان حق دارد که از آن بخواهد در این زمینه کاملا پاسخگو باشد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها