موج

اردوغان با استعفای وزیر کشور ترکیه مخالفت کرد. سلیمان سویلو به دلیل اعلام ناگهانی قرنطینه در ترکیه با مخالفت های گسترده ای از سوی افکارعمومی مواجه شده بود.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از عرب نیوز، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه استعفای وزیر کشور ترکیه سلیمان سویلو را نپذیرفت. سویلو به دلیل نابسامانی ها ناشی از شیوع ویروس کرونا و اعلام ناگهانی اجرای قرنطینه در این کشور که منجر به اعتراضات مردمی شده بود، از سِمَت خود استعفا کرده بود.

چندی پیش دولت ترکیه از قرنطینه و اجرای مقررات منع آمد و شد به مدت 48 ساعت در 31 استان این کشور خبر داد. اعلام این خبر تنها 2 ساعت قبل از اجرای آن انجام شده بود. امری که اعتراضات گسترده مردمی در ترکیه را به همراه داشت.در این راستا، بسیاری از شهروندان ترکیه به فروشگاه ها هجوم برده و به دنبال خرید اقلام ضروری خود بودند. 

بسیاری از ناظران از این رویکرد دولت ترکیه در مقابله با ویروس کرونا انتقاد کرده اند. با این حال، دفتر ریاست جمهوری ترکیه در بیانیه ای اعلام کرده است: اردغان با استعفای وزیر کشور ترکیه مخالف کرده و وی باید همچنان به وظایف خود عمل کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها